بازی اندروید
توسط پژوهشگران دانشگاه تهران صورت گرفت؛

طراحی اپلیکیشنی برای تشخیص افسردگی

طراحی اپلیکیشنی برای تشخیص افسردگی

پژوهشگران دانشگاه تهران موفق به طراحی اپلیکیشنی شدند که با استفاده از داده های تلفن همراه میتوان به تشخیص و انتخاب درست روند درمان در بیماران افسرده کمک کرد.به گزارش بازی اندروید به نقل از دانشگاه تهران، محمدرضا کاظمی، محقق پژوهشکده فناوری های همگرای دانشگاه تهران درباره کاربرد این اپلیکیشن اظهار داشت: تلفن های هوشمند می توانند اطلاعات زیادی از عادت ها و رفتارهای ما به دست دهند. در این دستگاههای کوچک جیبی، ترکیب ایده آلی از حسگرها، توان پردازشی و رابط کاربری به صورت یکجا گرد آمده است که با ثبت اطلاعاتی از بیمار می تواند به روند درمان بیمار کمک نماید.

مجری سامانه "Digital Phenotyping" اضافه کرد: از طرفی روش های بالینی برای رهگیری بیماران معمولا پرهزینه، متکی به خود اظهاری بیمار و در شرایط آزمایشگاهی هستند که استفاده از این اپلیکیشن علاوه بر سهولت، در کاهش هزینه بیماران هم مؤثر است.

دکتر کاظمی درباره موارد مشابه این اپلیکیشن، اظهار داشت: این اپلیکیشن مشابه داخلی ندارد و در مقایسه با مشابه خارجی عملکردی برابر دارد.
پژوهشگر پسادکترای برق و کامپیوتر دانشگاه تهران اضافه کرد: این سامانه به کلینیک های درمانی این امکان را می دهد که با بیمار از راه تلفن هوشمند تعامل داشته باشند. در صورت ضرورت کلینیک می تواند مواردی را از راه اعلام تلفن هوشمند به بیمار یادآوری کند و یا پرسش نامه ای برای بیمار ارسال نماید. پاسخ بیمار به پرسش نامه ها ثبت می شود و بعد از پردازش در گزارش ها قابل مشاهده می باشد که میزان هر نوع فعالیت و ارتباط آن با روند بهبود بیمار در چارچوب یک گزارش به صورت روزانه و هفتگی در اختیار پزشک معالج و بیمار قرار خواهد گرفت و در روند معالجه به کار خواهد رفت.
وی اضافه کرد: همینطور این سامانه امکان رهگیری روند درمان را با محاسبه میزان فعالیت و دیگر داده های تلفن همراه ارزیابی می نماید. همینطور علاوه بر داده های حسگرها، پرسش نامه ها و روش های خود اظهاری هم از راه تلفن هوشمند در این سامانه به کار گرفته می شود.


منبع:

1401/02/14
16:13:40
5.0 / 5
810
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بازی اندروید