بازی اندروید

مرلین مونرو رکورد هنر قرن بیستم را شکست

مرلین مونرو رکورد هنر قرن بیستم را شکست

پرتره «مریلین مونرو» اثر «اندی وارهول» به قیمت ۱۹۵ میلیون دلار به فروش رسید تا رکورد جدیدی برای هنر قرن بیستم و آثار هنرمندان آمریکایی رقم بخورد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از گاردین، این اثر هنری که به سال ۱۹۶۴ متعلق می باشد، چهره «مریلین مونرو» را در یک پس زمینه آبی به تصویر می کشد و یکی از مجموعه پرتره هایی است که وارهول از این بازیگر بعد از مرگش در سال ۱۹۶۲ خلق کرد و از آن زمان به یکی از شناخته شده ترین آثار پاپ آرت تبدیل گشته است.
این اثر هنری در حراجی کریستیز در حالی به قیمت ۱۹۵ میلیون دلار به فروش رسید که پیش از این قیمت ۲۰۰ میلیون دلار برای آن ارزیابی شده بود.
فروش این اثر هنری رکورد قبلی یک اثر هنری بوجود آمده در قرن بیستم را شکست که پیش از این در اختیار «پابلو پیکاسو» و یک اثر تقاشی از مجموعه «زنان الجزایر» اثر سال ۱۹۹۵ بود که در سال ۲۰۱۵ به قیمت ۱۷۹.۴ میلیون دلار با احتساب هزینه های اضافی به فروش رسید.نقاشی پرتره «اندری وارهول» از «مریلین مونرو» همینطور رکورد گران ترین اثر آمریکایی فروخته شده در یک حراجی را هم به نام خود ثبت کرد؛ رکوردی که قبلاً متعلق به نقاشی «ژان میشل باسکیا» در سال ۱۹۸۲ بود که در سال ۲۰۱۷ به قیمت ۱۱۰.۵ میلیون دلار به فروش رسید.
«الکس روتر»، رئیس بخش هنر قرن بیستم و بیست و یکم کریستیز، در اطلاعیه ای در این حراجی اعلام نمود: «نقاشی وارهول از مریلین مونرو اوج مطلق پاپ آرت آمریکایی است. این نقاشی فراتر از ژانر پرتره است و هنر و فرهنگ قرن بیستم را جایگزین می کند».
این نقاشی بر مبنای عکس تبلیغاتی مونرو در فیلم «نیاگارا» در سال ۱۹۵۳ کشیده شده است که با رنگ های روشن روی چشم ها، موها و لب های وی نمایش داده شده است.
اندی وارهول


منبع:

1401/02/20
23:27:01
5.0 / 5
906
تگهای خبر: بازی , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بازی اندروید