بازی اندروید

لفو یک برنامه تئاتری به بهانه آلودگی هوا و ایمن نبودن سالن خانه تئاتر

لفو یک برنامه تئاتری به بهانه آلودگی هوا و ایمن نبودن سالن خانه تئاتر

به گزارش بازی اندروید انجمن صنفی نمایش نامه نویسان و مترجمان تئاتر ایران اعلام نمود که برنامه های اردیبهشت این انجمن که با نکوداشت بیضایی هم همراه بود لغو شده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی انجمن صنفیِ نمایش نامه نویسان و مترجمانِ ایران، در متن خبر لغو رویداد آمده است: «این انجمن هم چون دیگر انجمن ها و کانون های خانه ی تئاتر، در تدارکِ برگزاری دو نشست علمی و یک نکوداشت بود که متأسفانه در آخرین لحظات، بنا بر صلاح دید سرپرست خانه ی هنرمندان ایران لغو شد.
بر مبنای آخرین خبر این انجمن هم اعلام شده بود دو سمینار و آیینِ نکوداشت استاد بهرام بیضایی از ۲۸ تا ۳۰ اردی بهشت ماه ۱۴۰۱ در تماشاخانه ی استاد جوانمرد عمارت جدید خانه ی تئاتر برگزار می شود، اما با عنایت به اینکه ایمنی این تماشاخانه تا این لحظه از سوی سازمان آتش نشانی تأیید نشده و آلودگی هوا و تعطیلاتِ اخیر برگزاری این دو سمینار و آیین نکوداشت توسط انجمن صنفی نمایش نامه نویسان و مترجمان تئاتر ایران در این مکان هم امکان پذیر نیست.
بدین وسیله انجمن صنفی نمایش نامه نویسان و مترجمان ایران پیشاپیش از همه ی استادان، سخنرانان و مدعوین عزیز پوزش می خواهد و به اطلاع می رساند در اولین مجال و زمان، این سلسله نشست ها و نکوداشت ها برگزار می شود.
برای اعضای محترم انجمنِ صنفی نمایش نامه نویسان و مترجمانِ تئاترِ ایران، جامعه ی هنری و مردمِ بزرگِ ایران سربلندی، آرامش و صلح آرزومندیم.»
قرار بود انجمن صنفی نمایش نامه نویسان و مترجمان تئاتر ایران در سه روز متوالی، از چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه تا جمعه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، به ترتیب سمینارهای نمایش نامه نویسی و گفتگو، نمایش نامه نویسی و سانسور و آیین نکوداشت بهرام بیضایی را در سالن استاد جوانمرد عمارت جدید خانه تئاتر برگزار کند.

سخنرانی محمود دولت آبادی (نویسنده)، سهیلا نجم (استاد دانشگاه و پژوهشگر تئاتر)، حمید امجد (نمایش نامه نویس، کارگردان و پژوهشگر تئاتر) و پانته آ بهرام (بازیگر تئاتر و سینما) برای آیین نکوداشت بهرام بیضایی (نمایش نامه نویس، فیلمنامه نویس، کارگردان تئاتر و سینما) و هم خوانش قسمتی از فیلمنامه "اشغال" بهرام بیضایی توسط محمد رحمانیان (نویسنده و کارگردان تئاتر و سینما) که از آن اقتباس نمایشی داشته، بخشی از برنامه های اعلام شده بود.
همچنین پیشتر برنامه ها و نمایش های گوناگونی در تماشاخانه عمارت جدید خانه تئاتر برگزار و اجرا شده است که اعلام تایید نشدن ایمنی آن از جانب آتش نشانی و ذکر این مورد بعنوان یکی از علل لغو برنامه انجمن صنفی نمایش نامه نویسان و مترجمان ایران قابل تامل است و از جانب لغو آن توسط سرپرست خانه هنرمندان هم جای سوال دارد !1401/02/29
13:59:37
5.0 / 5
743
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بازی اندروید