بازی اندروید
معاون فناوری وزارت علوم مطرح كرد؛

سیاستگذاری باز برای توسعه فناوری و نوآوری

سیاستگذاری باز برای توسعه فناوری و نوآوری

به گزارش بازی اندروید معاون فناوری وزارت علوم اظهار داشت: سیاست ما برای توسعه فناوری و نوآوری در کشور، سیاست گذاری باز است یعنی در پروسه سیاست گذاری از مشارکت فناوران و نوآوران کشور بهره خواهیم برد.به گزارش بازی اندروید به نقل از وزارت علوم، علی خیرالدین در اجلاس سراسری روسای پارک های علم و فناوری کشور که بامداد امروز به میزبانی پارک علم و فناوری فارس و با حضور معاونان وزارتخانه های صمت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، اظهار داشت: وزارت علوم در سیاستگذاری توسعه فناوری و نوآوری در کشور، فقط به دنبال مدیریت و نظارت است و بیشتر مایل هستیم از ایده های شرکت های فناور و پارک های علم و فناوری در سیاستگذاری ها استفاده نمائیم.
مشارکت پارک ها در ارائه ایده و تدوین بخشنامه ها
خیرالدین اشاره کرد: برای اجرائی کردن فرمان مقام معظم رهبری در ارتباط با شعار سال، باید پارک های علم و فناوری کشور برنامه های مدون خودرا برای اجرائی شدن ارائه نمایند.
توسعه اقتصاد دانش بنیان با اهمیت تر از ایجاد شرکت های دانش بنیان است
وی با اعلان اینکه فقط ایجاد شرکت های دانش بنیان مهم نیست، گفت: باید اقتصاد کشور را به سمت اقتصاد دانش بنیان هدایت نماییم و این مهم یک موضوع فرهنگی است که باید برای آن اقدامات لازم صورت گیرد.
خیرالدین خاطرشان کرد: الزامات تحقق اقتصاد دانش بنیان، توجه به سمت بازار و تقاضا است. تولید و بازار باید مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان باشد، در غیر اینصورت در آینده شاهد شرکت های دانش بنیان بیکار خواهیم بود، مانند دانش آموختگان دانشگاهی که امروز بیکار هستند.
به دنبال تسهیل گری، تنظیم گری و سکانداری هستیم
معاون وزیر علوم اشاره کرد: مسیر تبدیل واحدهای فناور مستقر در پارک ها به شرکت های دانش بنیان نوع ۳ درحال هموار شدن است. باید در این جهت ارائه مجوزها را تسهیل نماییم، بنا بر این برای مراکز رشد موافقت اولیه ساده می شود تا در مراحل بعدی موافقت نهایی صادر شود.
خیرالدین افزود: از شروع ۱۴۰۰تا کنون اشتغال در پارک های علم و فناوری با رشد ۴۰ درصدی از ۶۵ هزار اشتغال به ۹۰ هزار اشتغال رسیده است. همین طور شرکت های دانش بنیان از ۱۶۶۴ مورد به ۱۷۱۶ مورد رسیده اند.


منبع:

1401/02/30
14:22:57
5.0 / 5
722
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید