بازی اندروید
معاون وزیر راه:

نظارت بر استارتاپ های حمل و نقلی به وزارت راه داده شد

نظارت بر استارتاپ های حمل و نقلی به وزارت راه داده شد

بازی اندروید: معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از راه اندازی سامانه نوآفرین بمنظور شناسایی و رفع چالش ها و دغدغه های نوآفرینان و صاحبان ایده های استارتاپی در زمینه حمل و نقل آگاهی داد.به گزارش بازی اندروید به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی زاده با اشاره به شناسایی بیش از ۲۰۰ استارت آپ فعال در عرصه حمل و نقل کشور اظهار داشت: باتوجه به نام گذاری سال جدید (۱۴۰۱) تحت عنوان «تولید؛ دانش بنیان – اشتغال آفرین» و نظر به اراده دولت مردمی در جهت توسعه ظرفیت اشتغال زایی و همین طور برنامه های وزارت راه و شهرسازی در استفاده از ظرفیت کارآفرینی و نخبگی در زمینه حمل و نقل، سامانه نوآفرین (استارت آپ) حمل و نقل کشور افتتاح شد.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به این که هدف مطلوب، پیاده سازی زیست بوم نوآفرینی حمل و نقل کشور است، اظهار داشت: پیرو برگزاری جلسات ویژه کارگروه گسترش زیرساخت وزارت کشور، یکی از موضوعات مطرح شده توسط وزارت راه و شهرسازی، چالش های موجود در حوزه فعالیت صاحبان ایده و نوآفرینان در زمینه حمل و نقل است که قرار شد با رعایت ملاحظات زمانی، نسبت به شناسایی و رفع موانع اقدام عاجل انجام گیرد.
افندی زاده اضافه کرد: بر این باور هستیم که بسترسازی جهت بهره مندی حداکثری از ظرفیت کارآفرینی و نخبگی در زمینه حمل و نقل که در نهایت منجر به افزایش راندمان، کاهش هزینه ها، ارائه خدمات مطلوب، افزایش شفافیت و دیگر منافع می شود، از با اهمیت ترین اولویت ها و ضرورت های حال حاضر است.
وی اشاره کرد: باتوجه به ابلاغ سیاست رویش و تاکید بر ضرورت و اهمیت توجه به توسعه کسب وکارهای نوپا در زمینه مأموریتی وزارت راه و شهرسازی و در امتداد پیاده سازی زیست بوم فناورانه این حوزه، سامانه نوآفرین (استارت آپ) حمل و نقل کشور افتتاح شد.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان ۳ هدف مشخص برای این سامانه اظهار داشت: هدف اول شناسایی کلی صاحبان ایده (فرد، تیم و یا شرکت نوآفرین)، شتاب دهنده ها و سرمایه گذاران حوزه حمل و نقل بمنظور برقراری تعاملات، ارتباطات و انجام اقدامات بعدی است. هدف دوم ثبت ایده های حوزه حمل و نقل بمنظور تدارک حمایت های اثربخش است و هدف سوم که هم اکنون از طرف سایر دستگاه های دیگر نیز مورد پیگیری است و از اهمیت بالایی برخوردار است، اعلام چالش ها و موانع پیش رو در راه اندازی و فعالیت استارت آپ های حوزه حمل و نقل بمنظور شناسایی و رفع آن هاست.
افندی زاده اشاره کرد: ذینفعان زنجیره نوآفرینی حمل و نقل می توانند با مراجعه به این سامانه به آدرس https: //mrud.ir/startup/registration چالش ها و موانع فعالیت خودرا اعلام کنند.


منبع:

1401/03/12
10:37:32
5.0 / 5
623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید