بازی اندروید
داریوش مهرجویی:

رفتار تلویزیون با سینما شرم آور است

رفتار تلویزیون با سینما شرم آور است

به گزارش بازی اندروید داریوش مهرجویی از عدم پخش تیزرهای فیلم ˮلامینورˮ از تلویزیون گله کرد و اظهار داشت: رفتار تلویزیون با سینما شرم آور است.


این کارگردان سینما در گفت وگوی با ایسنا با انتقاد از برخورد سازمان صداو سیما در مورد عدم اختصاص تیزر و تبلیغات تلویزیونی به «لامینور» اظهار داشت: رفتار تلویزیون با سینما بسیار شرم آور است. آنها مجوزهای صادر شده از ارشاد را قبول ندارند و شورای بازنگری شان می نشینند باردیگر فیلمها را می بیند و بر مبنای سلیقه، شعور و درک خودشان تصمیم می گیرند تیزر پخش شود یا نشود، یا چه تعداد پخش شود. مگر در این مملکت برای یک فیلم باید از چند جا مجوز گرفت؟ این خیلی دردناک است که چند نفر برای یک ملت تعیین تکلیف می کنند که مشخص نیست با چه میزان تحصیلات و شناختی شده اند مسئول فرهنگی مملکت!
کارگردان فیلمهای «گاو» و «هامون» در مورد تعداد تیزرهای «لامینور» تصریح کرد: آقایان تلویزیون فیلم لامینور را بازنگری کرده اند و پس از کلی بالا پایین گفته اند تنها ۵ نوبت ۲۵ ثانیه ای می توانید پخش کنید! من هم به تهیه کننده لامینور آقای درمیشیان اعلام نموده ام به جای این مرحمت ملوکانه آقایان صداوسیما بهتر است تصویر خودشان را پخشش کنند و ما را بیشتر از این تحقیر نکنند.
کارگردان فیلمهای «اجاره نشین ها»، «لیلا» در ادامه اضافه کرد: من برای تلویزیون «مهمان مامان» را ساختم که قسط آخرش را نداند! و ماجرایش را در کتاب «آن رسید لعنتی» نوشته ام. فیلم «آسمان محبوب» را با سرمایه خودم و اندک پول "سیما فیلم" ساختم اما نگذاشتند فیلم اکران شود و یکدفعه از تلویزیون پخش کردند و متضرر شدم. سریال «عطار» را بعد از تحقیق مفصلی به نیت ساخت نوشتیم که بایکوتش کردند و نگذاشتند.
مهرجویی تصریح کرد: سریال «زکریای رازی» را برای «سیمافیلم» نوشتیم. متن را که تحویل دادیم هر چه پیگیری کردیم جوابی ندادند، بعدا یهو دیدیم یه سریال فرمایشی ساخته اند درباره "زکریا" بدون این که به ما بگویند. فیلم «گاو» من را بدون آن که رایتش را خریده باشند از تلویزیون پخش می کنند و هر چه نامه زدیم که قرارداد شما با کجاست جوابی ندادند! مگر می شود تلویزیون رسمی یک کشور این گونه حق مولف را نادیده بگیرد؟
این کارگردان در انتها سخنانش را این گونه به پایان برد: فیلمهای قدیمی ام را هم به استناد یک قرارداد ترکمنچای قدیمی صد سال پیش هر دفعه بر مبنای شعور خودشان با سانسور جدید پخش می کنند. فیلمهای جدیدم را هم که نمی خرند و حتی جواب نامه هایمان را هم نمی دهند! نگاتیو فیلم «الموت» هم در همین لابراتوار تلویزیون گم شده! تنها نسخه موجودفیلم!
اینها را برای این گفتم تا تاریخ بداند آقایان با ما چه کردند و من پس از این همه سال جایی در تلویزیون مملکتم ندارم! دلم برای نسل جدید می سوزد. وقتی آقایان صداوسیما با ما این گونه برخورد می کنند با جوانان چه خواهند کرد!


منبع:

1401/03/13
00:04:54
5.0 / 5
642
تگهای خبر: تبلیغات , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بازی اندروید