بازی اندروید
پرتاب ۶۳ماهواره دیگر تا ۳سالی آتی؛

چین برای افزایش دقت ناوبری خودرو های خودران ماهواره پرتاب کرد

چین برای افزایش دقت ناوبری خودرو های خودران ماهواره پرتاب کرد

بازی اندروید: گروه هلدینگ ژجیانگ جیلی چین نخستین پرتاب موفقیت آمیز ماهواره های خودرا در روز چهارشنبه با هدف افزایش دقت ناوبری خودرو های خودران انجام داد.به گزارش بازی اندروید به نقل از رویترز، این شرکت ۹ ماهواره را به مدار پایینی زمین فرستاد تا یک شبکه ماهواره ای برای ارائه خدمات ناوبری دقیق تر برای وسایل نقلیه خودران بوجود آورد.
ماهواره های GeeSAT-۱ که در این شرکت طراحی و تولید شده اند، از مرکز پرتاب ماهواره Xichang در استان سیچوان در جنوب غربی چین به فضا پرتاب شدند. جیلی انتظار دارد تا سه سال آینده ۶۳ ماهواره دیگر در مدار زمین قرار بگیرند و در نهایت تعداد این ماهواره ها به ۲۴۰ واحد می رسد.
با این پرتاب ها، جیلی به دومین خودروساز بزرگ جهان تبدیل گشته که یک تجارت فضایی را در کنار خودروسازی آغاز نموده است.
اسپیس ایکس هم بیش از ۲۰۰۰ ماهواره در مدار شبکه Starlink خود دارد که خدمات اینترنتی تجاری ارائه می دهد و به کمک خودرو های ساخت تسلا می آید. استارلینک می خواهد یک شبکه نسل اول از ۴۴۰۸ ماهواره راه اندازی کند.
در حالی که اسپیس ایکس از موشک های خود برای پرتاب ماهواره هایش استفاده می نماید، جیلی از موشک Long March ۲C که ازطریق یک نهاد دولتی چینی تولید شده، برای پرتاب این ۹ ماهواره استفاده نمود. عمر عملیاتی این ماهواره ها پنج سال است و در نهایت در جو زمین بدون باقی ماندن زباله های فضایی متلاشی می شوند.


منبع:

1401/03/13
14:57:48
5.0 / 5
675
تگهای خبر: اینترنت , تولید , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بازی اندروید