بازی اندروید
با قرارداد ناسا و وزارت انرژی آمریكا؛

برق هسته ای اقامت طولانی در ماه و مریخ را ممکن می کند

برق هسته ای اقامت طولانی در ماه و مریخ را ممکن می کند

ناسا و وزارت انرژی آمریکا قصد دارند با عقد قراردادهایی با چند شرکت خصوصی زمینه استفاده از برق هسته ای را در ماه و مریخ به وجود آورند.به گزارش بازی اندروید به نقل از زد دی نت، تجهیز ماه و مریخ به برق هسته ای سبب می شود اقامت طولانی در این دو سیاره و فعالیتهای بلند مدت علمی در آنها ممکن شود.
ناسا و وزارت انرژی آمریکا سه قرارداد هر یک به ارزش ۵ میلیون دلار را با چند شرکت خصوصی منعقد کرده اند تا فعالیت در این حوزه آغاز شود. مدت اجرای هر یک از این قراردادها ۱۲ ماه است.
شرکت های طرف قرارداد موظف به طراحی سیستم های تأمین برق مبتنی بر شکافت هسته ای هستند که انتظار می رود استفاده از آنها تا یک دهه آینده آغاز شود. با عنایت به دشواری دسترسی به الکتریسیته در ماه و مریخ، استفاده از انرژی هسته ای طراحی سیستم های سبک و قابل اعتماد برای تأمین برق را ممکن خواهد نمود.
این سیستم ها در مناطق مختلف و در شرایط آب و هوایی و محیطی متنوع دسترسی به برق پایدار را ممکن می کنند. بر مبنای طراحی انجام شده، یک سیستم ۴۰ کیلوواتی برق هسته ای در ماه آزمایش خواهد شد که انرژی کافی برای حضور ۳۰ خانوار را در ماه به مدت ۱۰ سال تأمین می کند.


منبع:

1401/04/01
11:39:30
5.0 / 5
535
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید