بازی اندروید
در نشست بررسی و رفع مشكلات سینماهای استان كرمان مطرح شد

گلایه سینماداران کرمانی از محتوای تلخ و ناامیدکننده فیلم ها

گلایه سینماداران کرمانی از محتوای تلخ و ناامیدکننده فیلم ها

بازی اندروید: کرمان نشست «بررسی و رفع مشکلات سینماهای استان کرمان » با حضور رییس سازمان سینمایی کشور و مدیران ارشاد شهرستان ها، شهرداران، فرمانداران و مسئولان سینماهای استان کرمان اجرا شد.


در این جلسه «محمد خزاعی» رییس سازمان سینمایی اظهار داشت: فراهم کردن زیرساخت های فرهنگی شهرستان ها با اهمیت ترین درخواست مسئولان شهرستان ها است که این دغدعه جای تقدیر دارد.
وی با اشاره به سینماسازی و اهمیت آن همچون کارکرد آموزشی و تربیتی برای همه ی کشورها اضافه کرد: بر طبق یک کار پیمایشی در سراسر کشور بیش از ۲۳۰ شهرستان کشور فاقد سالن سینما هستند. تحقق عدالت فرهنگی از سیاست های دولت سیزدهم است بنا بر این برای تعامل بیشر و توجه به نیازهای استانها و شهرستان ها و حل مشکلات و رفع دغدغه های موجود در خارج از پایتخت این سفرها برنامه ریزی شد.
وی با اعلان اینکه جدیت شهرستان ها در پیگیری برای رفع مشکلات ما را فعال تر خواهدنمود و اقدام ارزشمندی است، به با اهمیت ترین دغدغه مدیران و مسئولان شهرستان ها در ایجاد سینماهای جدید و یا تجهیز آنها اشاره نمود و گفت: تجربه نشان میدهد اگر سینماها از فضای اداری فاصله بگیرند و در فضای تجاری و مال ها ایجاد شوند مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند بدین سبب باید با همکاری استانداران، فرمانداران و شهرداری ها این فضا در شهرستان ها ایجاد شود که با توجه فضای هر شهرستان در مجتمع های تجاری سینما ایجاد شود.
رییس سازمان سینمایی کشور عنوان کرد: هر کجا که سینماهای سنتی تبدیل به سینماهای مدرن شدند جذب مخاطب بالا رفت، برمبنای آمار موجود در کل کشور ۱۰ درصد مردم به سینما می روند و در شهرهایی که سینماها مدرن شده اند مثل اصفهان، شیراز، مشهد و تهران مخاطبان سینما ۷۰ درصد و در شهرهای دیگر این مخاطب ۳۰ درصد است.
خزاعی یکی دیگر از دلیل استقبال کم مردم از سینما را فقدان قصه و قهرمان در فیلم ها دانست و افزود: در چند ساله گذشته و دوران کرونا به بالای ۱۷۰ فیلم پروانه ساخت داده شد که بخش زیادی از این فیلمهایی تولیدی مشکلاتی داشتند که سبب شد مردم هم از آنها استقبال نکنند برای اینکه ژانر بندی فیلم ها برای اشباع فضا و تامین نیاز مخاطبان مختلف رعایت نشد که تلاش داریم این وضعیت حل و فضایی ایجاد شود که فیلمسازان به اقتصاد سینما و اعتماد مخاطبان توجه نمایند.
در ادامه تعدادی از سینماداران ومدیران فرهنگی و اجتماعی استان کرمان به طرح خواسته ها و مشکلات شهرستان های مختلف استان پرداختند.
لزوم تکمیل پروژه های فرهنگی، نبود سینما در شهرهای مختلف استان، ایجاد و توسعه سالن های سینما، فراهم کردن تجهیزات لازم برای سینمای شهرستان ها، نوسازی سیستم های سرور و صوتی سینما، نیاز به پردیس های سینمایی، فراهم کردن شرایط ایجاد تفاهم نامه با بخش های خصوصی در راه اندازی سالن های سینمایی، رسیدگی به وضعیت سینماهای درحال تعطیلی و گره گشایی مناسبات سینماداران با برخی دستگاه های اجرائی همچون با اهمیت ترین درخواست های مسئولان و مدیران حاضر در جلسه بود.
ذوالعلی با ارائه گزارشی از مشکلات سینماهای استان اظهار داشت: سینماهای استان به توجه جدی نیاز دارند. از این که مافیا در سینما را شکسته اید جا دارد به سهم خودم تشکر کنم ولی مشکلات سینما همچنان زیاد است. ما فیلم های خوب نیاز داریم.
بگفته وی مردم در وضعیت فعلی چندان علاقه ای به سینمارفتن ندارند و لازم است فیلم های تولید شود و شرایط و امکانات بهتری مهیا شود. کرمان جزو شهرهای فرهنگ دوست کشور است.
پرنده غیبی مدیر سینماهای آسیا و مهتاب هم از رویکرد عدالت محوری در مدیران فرهنگی قدردانی کرد و با تاکید بر این نکته که عدالت طلبی در حد شعار نماند اظهار داشت: من یک تشکر دارم و چند تا انتقاد.
وی ادامه داد: تشکر می کنم که ماها را هم دیدید و در پایتخت نشستید و فقط شعار ندادید، آمدید و از نزدیک به بررسی درد و دل های ما گوش کردید. تا همین جا ممنونیم.
این مدیر سینما اما ضمن انتقاد از رییس سازمان سینمایی اظهار داشت: با این کیفیت فیلم ها سینماها رو به تعطیلی می روند. مردم چگونه از این همه فیلم های سیاه و تلخ اجتماعی استقبال کنند؟ چرا اینقدر فیلم های شخصی و بی ربط تولید شود؟
وی درخواست کرد: لطفا فیلمسازان به ما سینماداران و مردم رحم کنند. این همه محتوای ناامید کننده و تلخ چرا به کام مردم می ریزید؟منبع:

1401/04/09
21:23:33
5.0 / 5
732
تگهای خبر: آموزش , تولید , دستگاه , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید