بازی اندروید

ممنوعیت بازدید از مراكز بهزیستی در عید قربان

ممنوعیت بازدید از مراكز بهزیستی در عید قربان

به گزارش بازی اندروید معاون مشاركت ها، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی كشور از تاسیس «صندوق پشتیبانی از فرصت های شغلی معلولان» توسط سازمان بهزیستی در آینده ای نزدیك آگاهی داد و اظهار داشت: تاسیس این صندوق سبب اشتغال پایدار معلولان خواهد شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، ذوالفقار یزدان مهر در نشست خبری امروز خود درباب جمع آوری نذورات عید قربان اظهار داشت: مانند سال قبل در خدمت شهروندان و افراد خیر هستیم تا نذوراتشان را جمع آوری کرده و به شکل مستقیم و متناسب با نیتشان در اختیار مددجویان قرار دهیم.

ایشان سپس با اشاره به راه های ارتباطی برای دریافت کمک های نقدی اضافه کرد: خیران می تواند نذورات خاص این ایام را بوسیله شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۰۷۰۷۰۷۵، کد دستوری #۹۷۷۳۳* و بخش نیکوکاری نرم افزارهای آپ و سکه به دست مددجویان و مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی برسانند. همین طور پوسترها و بنرهایی تهیه شده که در معابر نصب می شود تا از این طریق به شهروندان اطلاع رسانی نماییم.

معاون مشارکت ها، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه به موسسات خیریه و تشکل های غیر دولتی اطلاع رسانی شده و تجهیز و آماده سازی مراکز نیز انجام شده است اظهار نمود: امسال نذورات در مراکز قانونی دام پزشکی انجام شده و سپس با رعایت پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی کردن انبارهای نگهداری در اختیار مددجویان قرار می گیرد.

یزدان مهر اضافه کرد: تفاوت امسال با سال های قبل به دنبال شیوع ویروس کرونا این است که امسال در خود مراکز بهزیستی ذبخ نخواهیم داشت و دید و بازدید در مراکز و... امسال بر طبق دستور ستاد مقاله با کرونا ممنوع می باشد. ذبح در مراکز دارای مجوز خواهد بود. همین طور با سازمان حج و زیارت و هیئت امنای مساجد هماهنگی کردیم تا به سرعت به دست افراد برسانیم.
ایشان سپس با اشاره به اقدامات بهزیستی برای فراهم کردن ودیعه مسکن مددجویان نیز اظهار داشت: با همکاری بنیاد مستضعفان و بهزیستی ۷۵ میلیارد تومان کمک از طرف بنیاد به شکل وام و ۳۰ میلیارد به شکل بلاعوض در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفت. این وام الان بر طبق شاخص ها از اول دهه ولایت در دو مرحله توزیع می شود.

بگفته معاون مشارکت ها، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور از منبع وام وزارت مسکن و شهرسازی هم ۳۰۰ میلیارد تومان به بهزیستی تعلق گرفته تا با شرایطی که وزارت مسکن و شهرسازی اعلام نموده در اختیار مددجویان قرار گیرد.

یزدان مهر به مهم ترین نیازهای مراکز بهزیستی نیز اشاره نمود و اظهار داشت: نیازهای مراکز گوناگون است از مواد شوینده تا ماسک و تجهیزات تا تمام نیازهای یک فرد را شامل می شود. البته ما این موارد را دسته بندی کرده و متناسب با اولویت ها فراهم می نماییم، اما بهترین کمک به مراکز بهزیستی، کمک نقدی است که مراکز بر طبق نیازها بر طبق دستورالعمل ها نیازهای افراد را فراهم آورند.

ایشان سپس اشاره کرد: همین طور صندوق «حمایت از فرصت های شغلی معلولان» به زودی تاسیس می شود که سبب تسریع کمک به معلولان خواهد بود. امسال ۲۱۰۰ میلیارد تسهیلات ارزان قیمت داریم که در چارچوب وام است. همین طور ۹۴ میلیارد هم منابع بیمه سهم کارفرما داریم که امسال اهتمام نماییم ارتقای خدمات با کرامت داشته باشیم. این صندوق یک گام جدی در راستانی اشتغال پایدار می باشد. بدین سان کل تسهیلاتی که پرداخت می شود می تواند بوسیله این صندوق صورت گیرد.

منبع:

1399/05/07
22:16:49
5.0 / 5
2274
تگهای خبر: پوست , خدمات , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بازی اندروید