بازی اندروید
رئیس هیئت عامل صندوق نواوری و شكوفایی:

اقتصاد دانش بنیان می تواند محرک وجوه توسعه در استان یزد باشد

اقتصاد دانش بنیان می تواند محرک وجوه توسعه در استان یزد باشد

به گزارش بازی اندروید رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه اقتصاد دانش بنیان می تواند محرک وجوه توسعه در استان یزد باشد، بر لزوم افزایش حمایت های مسؤلان این استان از توسعه اقتصاد دانش بنیان تاکید نمود.به گزارش بازی اندروید به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در جلسه ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد که به ریاست استاندار یزد برگزار شد، ضمن اشاره به شرایط این استان و ظرفیت های آن در حوزه فناوری اظهار داشت: استان یزد مولد ثروت های عظیمی در کشور است و باید از این تولید ثروت در جهت توسعه استان هم بهره گرفت.
وی اضافه کرد: به نظر می آید که نگرش رایج در استان یزد نسبت به توسعه در سالهای اخیر با اشکالاتی همراه بوده است. در حوزه توسعه نکته ای که باید بدانیم این است که آیا فعالیتهایی که انجام می شود، تاثیری در زندگی مردم هم خواهد داشت؟
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: به نظر می آید در استان یزد به یک حکمرانی منطقه ای هوشمند نیاز داریم. این حکمرانی با پایشی که انجام می دهد می تواند امکانات زیست بوم فناورانه استان را هم به خدمت نیازهای آن درآورد.
وحدت در ادامه به سندی اشاره نمود که در استانداری یزد تدوین شده است و اظهار داشت: سند «یزد نوین» که به همت استانداری تدوین شده، سندی حائز اهمیت می باشد و سبب شادمانی است که مدیریت استان، مساله یزد را به خوبی فهمیده اند و این خود گامی رو به جلوست.
وی اظهار داشت: سند «یزد نوین» در دو حوزه اقتصاد فناوری و گردشگری متمرکز است؛ این مغتنم است که مدیریت استان ظرفیت های یزد را به خوبی دریافته و برای آن برنامه ریزی دارد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: ظرفیت مهمی که می تواند به مردم و آینده یزد کمک نماید، توسعه اقتصاد دانش بنیان است. اگر در سطح کشور نگاه نماییم، می بینیم در اقتصاد دانش بنیان اتفاقات مهمی افتاده است و رشد آن در هر حوزه ای از کشاورزی گرفته تا تجهیزات پزشکی واقعا تصاعدی است.
وحدت اضافه کرد: باید همین فرآیند در استان هم طی شود که تحقق آن قبل از هر چیز به ایجاد و تثبیت زیرساخت ها نیاز دارد. نیروی انسانی متخصص در استان و هم ظرفیت های علمی دانشگاه یزد همچون نقاط بالقوه ای هستند که باید هر چه زودتر از آنها حمایت کرد.
وی با تکیه بر این که پارک علم و فناوری استان یزد، صندوق پژوهش و فناوری استان و دیگر بازیگران زیست بوم نوآوری استان باید ظرفیت های خویش را برای تسریع توسعه اقتصاد دانش بنیان استان بالا ببرند، خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی هم هر حمایتی را که برای دسترسی به این هدف لازم باشد، به ثمر می رساند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در انتها اظهار نمود: امیدواریم تا سال آینده تأمین مالی حوزه فناوری و نهادهای مختص اقتصاد دانش بنیان مانند صندوق های پژوهش و فناوری تخصصی معادن یا کاشی کاری در استان یزد به صورت کامل شکل گیرد تا استان گام های بلندتر و سریع تری در توسعه زیست بوم نوآوری بردارد.

1401/04/20
09:10:50
5.0 / 5
761
تگهای خبر: بازی , تولید , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بازی اندروید