بازی اندروید

جشنواره سینما حقیقت فراخوان داد

جشنواره سینما حقیقت فراخوان داد

بازی اندروید: مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی و سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را آذرمـاه 1401 بصورت حضوری وهمچنین نمایش برخط (آنلاین) به شکل رقابتی برگزار خواهدنمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، این جشنواره همسو با گام دوم انقلاب اسلامی، در دولت سیزدهم و با هدف ایجاد زمینه های مناسب برای تقویت حضور جریان ساز سینمای مستند در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و نمایش آثار متنوع و باارزش این عرصه با محور اخلاق، امید و آگاهی انجام می شود. کوشش برای نمایش تاریخ و فرهنگ جامعه ایرانی- اسلامی، پاسداشت هویت ملی و ترسیم وضعیت امروز و چشم انداز آینده ایران و جهان با نگاه عدالت محور به فرصت های قرن جدید، پشتیبانی از آفرینش‎های هنری در سینمای مستند ایران و آشنایی فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان از اهداف این دوره از جشنواره است.
جشنواره سینما حقیقت بوسیله ایجاد فرصت برای اشتراک گذاری تجارب مستندسازان و گرداوری و نمایش مستندها، زمینه شناسایی و رشد و توسعه سینمای مستند کشور را فراهم می آورد. فرصت بی نظیری که علاوه بر فضای فرهنگی، ثمرات و برکات آن نصیب بخش های مختلف کشور می شود، برای اینکه همچون آینه ای راستین فراروی جامعه، با ایجاد منبعی عظیم برای تحلیل و تأمل، توان شناسایی نیازها و حل مسائل فرهنگی و اجتماعی را گسترش می دهد و به سیاستگذاران و مدیران کشور برای تصمیم گیری صحیح و دقیقیاری می رساند.
همچنیناین جشنواره محلی برای ملاقات مستندسازان جهان است تا زمینه تبادل تجربه ها فراهم آید و دیدگاه های باارزش و سازنده مورد توجه قرار گیرند. به همین دلیل، اینرویداد بین المللیاز تمرکز بر یک نگرش، ساختار یا موضوع خاص پرهیز می کند تا از تنوع دیدگاه ها، شیوه های بیان و اندیشه ها بهره مند شود. حقیقت طلبی، اخلاق مداری، عدالت محوری و نگاه هنرمندانهارزش های مشترک «سینماحقیقت» شمرده می شود.

آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی و ارسال لینک آثار: ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۱ اعلام شده است.
لینک کامل فراخوان را در این لینک ببینید.

منبع:

1401/04/27
19:07:39
5.0 / 5
591
تگهای خبر: آنلاین , اینترنت , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید