بازی اندروید
رئیس مركز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت ارشاد تاكید كرد:

وزارت ارشاد مسئول تنظیم گری در حوزه محتوای سمعی و بصری است

وزارت ارشاد مسئول تنظیم گری در حوزه محتوای سمعی و بصری است

رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: بر مبنای قانون، وزارت ارشاد مسئول تنظیم گری در حوزه محتوای سمعی و بصری است و باید با رعایت بی طرفی به احیای نقش تنظیم گری دولت در عرصه فرهنگ و هنر بپردازد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی، حامد حاجی ملامیرزایی اظهار داشت: سکوهای نمایش خانگی در اصطلاح وی او دی، یو جی سی و دیگر رسانه های سمعی و بصری مشهور و پرکاربر از وزارت ارشاد مجوز فعالیت قانونی دارند و تحت حمایت قانونی دولت هستند.
وی با اشاره به اینکه افق کاری ما باید حرکت به سمت از بین بردن تصدی گری دستگاههای دولتی در عرصه تولید و نشر محتوای نمایش خانگی باشد، تصریح کرد: ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید با رعایت بی طرفی کامل به احیای نقش تنظیم گری دولت در عرصه فرهنگ و هنر بپردازیم.
رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: وظایف مصرح در بند ۲۰ ماده ۲ قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب ۱۳۶۵، ماده ۲ قانون «نحوه مجازات اشخاصی که درامور سمعی و بصری فعالیتهای غیر مجاز می نمایند» مصوب ۱۳۸۶ و مفاد آئین نامه ساماندهی و توسعه رسانه ها و فعالیتهای فرهنگی دیجیتال مصوب ۱۳۸۹، همگی مسئولیت های سنگین و صریحی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد امور سمعی و بصری، فارغ از فضای نشر چه نشر فیزیکی و چه نشر دیجیتال بوجود آورده است که قابل چشم پوشی نیست.
وی ضمن اشاره به مسائل و مشکلات پیش روی صنعت وی او دی خاطرنشان کرد: تضاد و تعارض منافع در تنظیم گری و تولید محتوا، تنظیم گری سلیقه ای و عدم توجه به الزامات و واقعیات رسانه از مسائلی است که این روزها در این صنعت به وضوح دیده می شود و صدای فعالان این حوزه را هم درآورده است.
ملامیرزایی با اشاره به اینکه یکی دیگر از مسائل این صنعت مهم بی توجهی به مختصات فعالیت در بخش خصوصی بخصوص در فضای تنظیم گری است، اضافه کرد: ایجاد فشار مضاعف بر سکوهای انتشار متعهد به چهارچوب های جمهوری اسلامی در مقابل رسانه هایی که تعهدی به ارزش های نظام جمهوری اسلامی ندارد و در فضای مجازی فعال می باشند هم همچون مسائل و مشکلات این صنعت است.
رئیس مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی در انتها ضمن اشاره به نقش آفرینی مثبت وی او دی ها در سالهای اخیر اظهار نمود: شبکه نمایش خانگی توانسته توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب نماید و با تولید محتواهای مختلف نقش موثری برای اوقات فراغت خانواده ها بازی کنند. البته ما وظیفه خود می دانیم از سکوهای انتشار، رشد کیفی و فرهنگی تولید محتوا را مطالبه نماییم و ضمن نظارت دقیق بر فعالیت این سکوها مطابق قوانین و مقررات جاری کشور، پیگیر حقوق مشترکان این حوزه هم باشیم.1401/05/03
16:57:57
5.0 / 5
454
تگهای خبر: بازی , تولید , دستگاه , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بازی اندروید