بازی اندروید

تکلیف پلت فرم های شبکه خانگی به زودی روشن می شود؟

تکلیف پلت فرم های شبکه خانگی به زودی روشن می شود؟

رئیس سازمان سینمایی در جریان بازدید از پلت فرم های شبکه نمایش خانگی در صورتی که در ماه های اخیر چالش میان ساترا و وزارت ارشاد درباره مجوزهای سریال ها و برنامه های شان جزو خبرهای داغ بوده است، ابراز امیدواری کرده است کهˮ بزودی با جلسات همفکری و تعامل دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر جبلی رئیس رسانه ملی و سایر مراجع ذیصلاح، تکلیف پلت فرم ها روشن شود.»


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور به همراه قادر آشنا معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان، یزدان عشیری مشاور رئیس سازمان و مدیر کل روابط عمومی و کامران ملکی مشاور امور اصناف رئیس سازمان سینمایی روز گذشته (۹ مرداد ماه) با حضور در دفاتر پلت فرم های فیلیمو، نماوا و فیلم نت از بخش های مختلف این سامانه ها بازدید کرد.
این دیدار در حالی اتفاق افتاده است که چالش ساترا و شبکه نمایش خانگی در ماه های اخیر به اوج خود رسیده است و امروز ۱۰ مرداد ماه، شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران در نامه ای به رئیس سازمان سینمایی از محمد خزاعی خواسته است تا در دوران سخت اقتصادی در مقابل سنگ اندازی ها در حوزه تولیدات شبکه نمایش خانگی تدبیری بیاندیشد.
در ادامه خبر بازدیدی که روابط عمومی سازمان سینمایی مخابره کرده، آمده است که در این دیدار با محمدمهدی شکوری مقدم مدیر آپارات و فیلیمو، محمد حسن شانه ساز‍ زاده مدیر عامل نماوا، مهدی یزدانی مدیر نماوا، علی سرتیپی مدیر سامانه فیلم نت و محمدرضا صابری سخنگوی انجمن سینماداران، پیرامون مشکلات، چالش ها و انتظارات این حوزه بحث و گفتگوهایی صورت گرفت.
تاکید بر اهمیت پلت فرم ها و میزان تاثیرگذاری آن بر مبحث اشتغال، رونق تولید آثار تصویری و صنعت سریال سازی، امنیت سرمایه گذاری و کارکرد تفریحی _ سرگرمی این آثار برای خانواده ها و جامعه و اشتغال بیشتر از هزار نفر به صورت مستقیم و حدود ۷ هزار نفر به صورت غیرمستقیم و در چارچوب پروژه ها، تأثیر این صنعت در کاهش مخاطب برنامه های ماهواره ای و ضرورت اعتماد به این سامانه ها به مثابه کمپانی های تولیدی، همچون محورهای مطرح شده از جانب مدیران پلت فرم ها در بازدید رئیس سازمان سینمایی کشور از این سامانه ها بوده است. همینطور مدیران پلت فرم ها، از رئیس سازمان سینمایی برای اعتماد به پلت فرم ها در صنعت تصویر، درخواست نمودند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به صدور مجوز محصولات ویدیویی به منظور هم افزایی به این ظرفیت مساعدت و حمایت کند.
در این بازدید، مدیران پلت فرم ها عنوان کردند: در شرایط امروز، اقتصاد سینما با پلت فرم ها گره خورده و باید ابهامات و بلاتکلیفی های این حوزه حل و فصل شود تا رونق و امنیت مضاعفی در این حوزه ایجاد شود.
در ادامه این دیدارها، رئیس سازمان سینمایی کشور، ضمن اشاره به اهمیت پلت فرم ها در دنیای معاصر و نیاز جامعه به آن، بر ضرورت همگرایی و استفاده از همه ظرفیت های صنعت تصویر تصریح کرد و اضافه کرد: فعالیت شبکه های نمایش خانگی به افزایش ظرفیت اشتغال و فضای فرهنگی کشور کمک می نماید. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت توسعه و ایجاد بازارهای جدید هم اقداماتی انجام داده است اما هم اکنون بیشتر از همیشه به ایجاد نهضت تولید و محتوا نیاز داریم. جامعه ایران دارای بخش گسترده ای از نیروهای انسانی در زمینه صنعت تصویر است. فارغ التحصیلان دانشگاه ها، فعالان تجربی حوزه سینما، هنرجویان آموزشگاه ها و مراکز سینمای جوان و علاقمندان به این حوزه همچون ظرفیت بالقوه ما است که بطور قطع با تقویت فرآیندهای محتوایی شاهد تحولات چشم گیر در این حوزه خواهیم بود.
خزاعی افزود: ظرفیت پلت فرم ها در ایجاد نشاط و سرگرمی، اشتغال و رونق کسب و کار فعالان سینمایی کاملا ملموس است. پلت فرم ها یکی از اجزای مهم صنعت تصویر به شمار می آیند و بطور قطع باید توجه جدی ای به این صنعت داخلی و تولیدات ملی و بومی آن صورت گیرد. البته، در مورد محتوای محصولات آن دغدغه ها و ملاحظاتی وجود دارد که باید مرتفع شود چون که این حساسیت ها و دغدغه ها اهمیت و کارکردهای مهم این بخش را نشان داده است.
رئیس سازمان سینمایی کشور اظهار داشت: هم اکنون در کشورهای همسایه از محصولات نمایش خانگی و وی او دی ها اقتصاد محکمی شکل گرفته و بخش بزرگی از کشورهای منطقه، بازار مصرف آنها محسوب می شوند. ما نیز، با عنایت به نیروی انسانی کیفی و خلاق و ظرفیت توسعه صنعت تصویر و سریال سازی خود می توانیم در این رقابت منطقه ای، حضور جدی تری داشته باشیم.
خزاعی، لزوم و اهمیت توجه به جایگاه «وی او دی»ها و تاثیرات آنها در جامعه امروز را محسوس دانست و اضافه کرد: با رشد تکنولوژی های نوین اساسا سبد مصرف خانوار دستخوش تغییرات قرار گرفته است. حتی در گزارشی که اشاره کردید، وی او دی ها سبب کاهش گرایش مخاطب به ماهواره ها شده اند و ما به درستی می توانیم از این ظرفیت با محتوا سازی درست و هدفمند، ضمن حفظ وجوه سرگرم کننده و تفریحی، به کارکردهای فرهنگی و اجتماعی آن هم فکر نماییم.
وی استفاده از پلت فرم ها را لزوم رونق سینما و صنعت تصویر خواند و افزود: در دوران کرونا این صنعت در خلاء سالن های سینمایی تا حدی پاسخگوی نیاز جامعه بوده است. جهان امروز با ظهور تکنولوژی های جدید در صنعت تصویر و گسترش آن در جامعه، با انبوهی از تولیدات و محتوا مواجه می باشد درحالیکه امکان محدودسازی هم وجود ندارد. لازم است با رویکرد تنظیم گری و نظارتی به ارتقای کیفیت محتوا فکر نماییم.
خزاعی افرود: در صورت اهمیت پیدا کردن پلت فرم ها و امکان دسترسی راحتتر مردم به فیلمها و سریال ها و تولیدات ایرانی، عملا رغبت مردم از دیدن فیلمهای خارجی و یا رفتن به سراغ ماهواره ها کمتر خواهد شد.
رئیس سازمان سینمایی در انتها ابراز امیدواری کرد، بزودی با جلسات همفکری و تعامل دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر جبلی رئیس رسانه ملی و سایر مراجع ذیصلاح تکلیف پلت فرم ها روشن شود.

در این حوزه بخوانید:
وزارت ارشاد همچنان پای مواضع خود می ماند؟
اسماعیلی اعتبار وزارت ارشاد را پس می گیرد؟
فعالیت شبکه نمایش خانگی خاموش می شود ؟
نامه عجیب ساترا به رئیس صداوسیمامنبع:

1401/05/11
10:08:00
5.0 / 5
583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بازی اندروید