بازی اندروید
سازمان سینمایی اعلام كرد

تفریق بدون دغدغه به خارج از کشور برود

تفریق بدون دغدغه به خارج از کشور برود

به گزارش بازی اندروید سازمان سینمایی حضور فیلم مانی حقیقی در جشنواره تورنتو را بلامانع اعلام نمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی و سمعی بصری، مدیرکل دفتر نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی از بلامانع بودن حضور فیلم سینمایی «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی در جشنواره های خارجی اطلاع داد و اظهار داشت: حرکت بر مدار قانون به نفع سینماگران است و از حواشی احتمالی که امکان دارد دامن آثار یا صاحبان آثار را بگیرد، جلوگیری می کند.
سازمان سینمایی در حالی این فیلم را مجاز به شرکت در جشنواره های خارجی دانسته که مدتی قبل فیلم «برادران لیلا» سعید روستایی را به علت شرکت در جشنواره کن بدون پروانه نمایش توقیف نمود. همینطور فیلم «شب، داخلی، دیوار» وحید جلیلوند هم که به جشنواره ونیز راه یافته در مرحله بررسی از جانب سازمان سینمایی است.
سهرابی درباره فیلم «تفریق» گفته است: بر مبنای اطلاعات موجود درباره حضور فیلمها در جشنواره های بین المللی، بعد از اعلام رسمی سازمان سینمایی در خصوص دریافت مجوزهای لازم برای هرگونه نمایش در خارج از کشور، اکثریت قریب به اتفاق صاحبان آثار نسبت به تبعیت از قوانین و مقررات نمایش فیلم در خارج از کشور احترام قائلند و هرگونه حضور در جشنواره ها یا اکران عمومی در خارج از کشور را منوط به دریافت مجوزهای لازم می دانند که این خود جای تقدیر از فیلمسازان و دست اندرکاران تهیه و تولید فیلمها دارد. فیلم «تفریق» هم از این امر مستثنی نبوده و طی چند ماه اخیر نسبت به درخواست صدور پروانه نمایش اقدام نموده و در تعاملی دوسویه با سازمان سینمایی، همکاری کامل داشته است.
وی افزود: از نظر این اداره کل، حضور فیلم «تفریق» در جشنواره های خارجی بلامانع است و مطابق با مقررات و آئین نامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می تواند بدون دغدغه در خارج از کشور به معرض نمایش گذاشته شود.1401/05/15
10:45:04
5.0 / 5
509
تگهای خبر: اطلاعات , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بازی اندروید