بازی اندروید
به دستور معاونت هنری اداره كل ارشاد خراسان رضوی

اجرای تئاتر حکم متوقف گردید

اجرای تئاتر حکم متوقف گردید

به گزارش بازی اندروید، خراسان رضوی بازیگر نمایش حکم اظهار داشت: معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی طی نامه ای به تماشاخانه خورشید مشهد اعلام نمود نمایش حکم تا بررسی دوباره امکان اجرا نخواهد داشت.مسعود حکم آبادی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به این که شامگاه گذشته، ۲۶ مرداد ماه، از اجرای نمایش حکم در تماشاخانه خورشید جلوگیری به عمل آمد، اظهار نمود: ساعت ۱۷ آماده رفتن به محل اجرا بودیم که متوجه شدیم سایت گیشات بدون اطلاع ما بلیت فروشی نمایش حکم را متوقف کرده است.

وی اضافه کرد: وقتی از سالن محل اجرا پیگیر چرایی مبحث شدیم، نامه ای به من نشان دادند که در آن قید شده بود دلیل این توقیف نمایش حکم مغایرت آنچه در اجرا روی صحنه می رود با چیزی که بازنگری شده، است.

بازیگر نمایش حکم تصریح کرد: نمایش حکم در حضور افرادی بیشتر از شورای نظارت بازنگری و برخی اصلاحات به ما اعلام گردید که از آن تمکین کردیم. منتها طبیعی است هنگامی که در نمایشی دیالوگی کم و زیاد می شود، بایستی منطق آن با جایگزینی دیالوگ های دیگر جبران شود. با تمام این ها به دبیر شورا اعلام کردم حتی اگر لازم است نامه رسمی ارسال می کنم در خصوص این که اعضای شورای نظارت در اولین شب اجرا به تماشای آن بنشینند و نظر نهایی را بدهند اما دبیر شورا گفت نیازی نیست.

حکم آبادی ضمن اشاره به این که در میانه اجرا گفتند از نمایش فیلم بگیرید، بیان نمود: این وظیفه ما نیست و بایستی سالن پاسخ گو باشد اما ما این کار را انجام دادیم و وقتی تماس گرفتیم که فیلم را کجا ارسال نماییم، گفتند خبرتان می نماییم. چهار ساعت پس از این مکالمه هم نامه توقیف به سالن ابلاغ گردید.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم ماجرا با مذاکره حل شود، خاطرنشان کرد: ما دیشب خواهش کردیم که اجازه دهند به احترام مخاطبانی که پشت درب سالن هستند، اجرا نماییم که از قول مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به ما گفته شد به صلاح نیست. ازاین رو مردم که بلیت خریداری نموده بودند، دست خالی به خانه های شان بازگشتند.در این راستا رضا هژبر کلالی، معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: شورای نظارت نمایش اجرای این نمایش را تایید نکرده، چونکه آنچه در بازنگری اجرا شده بود، با آنچه در اجرای عمومی انجام شده متفاوت می باشد.

وی با اشاره به اینکه صفر تا صد مجوز و لغو آن با شورای نظارت است، اضافه کرد: بر مبنای نظر شورای نظارت فعلاً از اجرای نمایش حکم جلوگیری می شود تا اصلاحات مربوطه صورت گیرد و در این صورت بتواند مجدد به صحنه برگردد.

منبع:

1401/05/27
13:06:00
5.0 / 5
634
تگهای خبر: بازی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید