بازی اندروید
فرهاد آئیش:

باید کمی محتاط باشم

باید کمی محتاط باشم

به گزارش بازی اندروید، فرهاد آئیش با اعلان اینکه کار در همه ژانرها را دوست دارد، اظهار داشت: بازی در فیلم های کمدی را باز هم ادامه می دهم اما از این پس محتاط خواهم بود تا این روند به کلیشه تبدیل نشود.


این بازیگر که این روزها کمدی «کوزوو» را روی پرده سینماها دارد، درباره ی تنوع نقشهایی که تا کنون بازی کرده و علاقه اش به ژانر کمدی به ایسنا اظهار داشت: هر بازیگری علاقمند است و دوست دارد در ژانرهای مختلف بازی کند. من هم از این قاعده جدا نیستم ولی وقتی که به تاریخچه آثارم نگاه می کنم، به خصوص کارهایی که نوشتم یا کارگردانی کردم، می بینم گرایش من همیشه، بیشتر به طرف کمدی بوده است. اصولا خندیدن را دوست دارم و معتقدم که خندیدن موهبتی است که طبیعت می تواند به یک موجود بدهد. من همه ژانرها را می پسندم. معتقدم بهترین اتفاق برای یک بازیگر این است که مدام کارهای متفاوت در ژانرهای متفاوت به او پیشنهاد شود تا خودش را در ژانرهای مختلف تجربه کند و چالش داشته باشد.
او در پاسخ به این که در انتخاب فیلم هایی که جنبه سرگرمی برای مردم دارد، چه فاکتورهایی را لحاظ میکند؟ بیان کرد: برای من فرق نمی کند فیلم جنبه سرگرمی داشته باشد یا جنبه روشنفکری. مواردی که من در انتخاب نقش هایم لحاظ می کنم این است که ابتدا نقشم را دوست داشته باشم و ازآن دوره ای که باید نقش را درون خودم پرورش بدهم و با آن زندگی کنم لذت ببرم. این که فیلم با شخصیت باشد، شرف و صداقت داشته باشد و این که گروه خوبی دور هم جمع شده باشند برایم اهمیت زیادی دارد و درفیلم «کوزوو» همه این موارد لحاظ شده بود و خوشحالم دراین فیلم حضور داشتم.
بازیگر فیلمهای «خائن کشی»، «کاناپه» و «خوب، بد، جلف» درباره ی این که چه چیزهایی به شخصیتی که در فیلم«کوزوو» ایفا کرده، اضافه کرده است؟ اظهار داشت: بطور معمول اگر در یک فیلم یا در یک نمایش اجازه این کار را داشته باشم تا بتوانم چیزهایی را به نقش اضافه کنم، همیشه دوست دارم به یکسری شخصیت هایی که درون خودم هست نقش را نزدیک کنم و دوست دارم که آن شخصیت را به طرف سادگی ببرم و از کلیشه دورش کنم. بطورمثال در «کوزوو» نقش یک حاج آقا را بازی کردم که در یک دفتر ازدواج و طلاق کار می کند و یک خانم جوان و زیبا هم در آن دفتر همکارش است. در فیلمنامه مقداری المان های کلیشه ای وجود داشت که روابطه این دو را صمیمی تر و تمایل مرد به زن را بیشتر نمایش می داد. ترجیح دادم که یک رابطه سالم و انسانی بین این دو شخصیت وجود داشته باشد و اهتمام کردم بجای این که مرد شخصیتی از آن جنس داشته باشد، رابطه پدرانه او را با دختر ببینیم و در عین حال چون انسان بسیار ساده ای را دراین نقش ساختم، یک نوع خجالت و هول شدن را هم در برخورد با این خانم از او می بینیم و من دوست داشتم و فکر می کردم کمدی که از این بابت ایجاد می شود، کمدی خاص خودش را دارد وکلیشه ای نیست. زود باوری این نقش نکته ای بود که فکر کرم با کلیت فیلمنامه همخوانی بهتری دارد واین مرد حرف های آدم ها ها را زود باور می کند ودر ارتباط با آدم های دیگر به خصوص کوروش تهامی در فیلم، این سادگی بیشتر نمایان می شود. فکر می کنم این انتخاب، نقش را کامل تر و بامزه تر کرد.
او افزود: فیلم هایی نظیر «کوزوو» نیاز به پرداخت خوبی دارند تا بتوانند لحظاتی به کمدی بیانجامد، زمانی که فیلمنامه را خواندم می خندیدم و به نظرم کمدی می آمد و نوشته خوبی برای یک فیلم کمدی بود. حتی خاطرم هست که نگرانی من این بود که میثم هاشمی طبا نویسنده و کارگردان فیلم درآینده می تواند طنزی که درنوشته ها موج می زند را دربیاورد؟ وخوشبختانه بنظر می رسد که نگرانی من بی جا بود و کار موفقی شد.
آئیش در این زمینه که آیا همچنان مسیر بازی در فیلم های کمدی را ادامه می دهد نیز اظهار داشت: ادامه می دهم اما محتاط خواهم بود. به هر حال سینما بی رحم است چونکه مخاطب، کارگردان ها و تهیه کننده ها این پتانسیل را دارند که یک بازیگر را در یک ژانر به طور کلیشه ببینند و این موقعیت بسیار بدی برای یک بازیگر است که در یک ژانر خاص کلیشه شود. کارهای کمدی زیادی تا به امروز انجام دادم و نسبتا موفق بودند و همیشه این ترس را دارم که برای کارهای غیر کمدی و در ژانرهای دیگر مشکل تر من را انتخاب کنند و این ترس من بیجا نیست. من به این احتیاط نیازمندم و در آخر خوشحالم که در فیلم «کوزوو» بازی کردم و امیدوار هستم مردم هم آنرا دوست داشته باشند.1401/06/02
17:19:05
5.0 / 5
488
تگهای خبر: بازی , سرگرمی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید