بازی اندروید

شکایت دختران پل نیومن از خیریه پدرشان

شکایت دختران پل نیومن از خیریه پدرشان

به گزارش بازی اندروید، دو دختر «پل نیومن» از بنیاد نیومن شکایت کردند و گفتند که مدیران این بنیاد از خواسته های پدر مرحومشان فاصله گرفته و مشارکت آنها را در کمک های خیریه محدود کرده اند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از وال استریت ژورنال، «پل نیومن» ستاره هالیوودی در سال ۲۰۰۵، سه سال پیش از مرگش، بنیاد نیومن را ایجاد کرد و این سازمان غیرانتفاعی یک شرکت مواد غذایی به نام «Newman's Own Inc» را کنترل می کند که با سودهای حاضل از آن بعد از کسر مالیات، این بنیاد خیریه خصوصی را تامین مالی می کند. برمبنای پرونده های مالیاتی فدرال، این بنیاد در آخر سال ۲۰۲۰ حدود ۲۳۴ میلیون دلار دارایی داشته است.
هیئت مدیره بنیاد در سال ۲۰۲۰ مبلغ سالانه ای را که هر کدام از دختران «پل نیومن» برای کمک های خیریه مستقیم دریافت می کردند را از ۴۰۰ هزار دلار به ۲۰۰ هزار دلار کم کرد، اقدامی که بگفته «نل نیومن» و «سوزان نیومن» نقض خواسته های پدرشان است و بر این اساس دادخواستی در دادگاه ایالت کنتیکت تنظیم کرده اند.
این شکایت خواهان پرداخت غرامت ۱.۶ میلیون دلاری این بنیاد خیریه به دختران «پل تیومن» شده، بعلاوه حکمی که بنیاد را ملزم به رعایت خواسته های آقای نیومن می کند.
البته دختران «پل نیومن» اعضای هیات مدیره بنیاد نیومن نیستند.
در این جهت سخنگوی این بنیاد اعلام نمود که تصمیمات بشردوستانه توسط هیات مدیره بنیاد هر سال متفاوت می باشد و شیوه های پیرامون سازمان های بشردوستانه اجازه ایجاد تخصیص بودجه دائمی برای هیچ کس، همچون «نل» و «سوزان نیومن» را نمی دهد. یک دشکایت بی اساس برمبنای فقط منابع مالی را از کسانی که از سخاوت پل نیومن سود می برند، دور می کند.
از طرف دیگر «اندی لی» که وکالت «نل» و «سوزان نیومن» را بر عهده دارد، در این زمینه توضیح داد: «این شکایت به دنبال غرامت شخصی برای دختران آقای نیومن نیست، بلکه فقط به دنبال پاسخگویی بنیاد نیومن به موسسات خیریه ای است که در سالهای اخیر اهمال نموده اند».
این دادخواست نگاهی اجمالی به تنش های طولانی مدت بین مدیران بنیاد نیومن و تعدادی از اعضای خانواده نیومن دارد. اخیر شبکه HBO مستندی تحت عنوان «آخرین ستاره های فیلم» عرضه نموده که درباره ی ازدواج «پل نیومن» با بازیگر زن «جوآن وودوارد» است.
پل نیومن در کنار خانواده در سال ۱۹۶۸


منبع:

1401/06/04
11:06:42
5.0 / 5
400
تگهای خبر: بازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بازی اندروید