بازی اندروید
در پنج ماه نخست سال؛

بازار فناوری به گردش مالی ۶۴۰ میلیاردریالی رسید

بازار فناوری به گردش مالی ۶۴۰ میلیاردریالی رسید

به گزارش بازی اندروید، دبیر شبکه فن بازار ملی ایران اظهار داشت: در 5 ماه نخست امسال، بازار فناوری به گردش مالی 640 میلیاردریالی رسیده است.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وظیفه اصلی شبکه فن بازار ملی ایران کمک به رونق مبادلات فناورانه و انتقال تکنولوژی در زیست بوم نوآوری و فناوری کشور است که این شبکه از ابتدا امسال تا اختتام مرداد ۶۴ میلیارد تومان گردش مالی داشته است.
فناوری به عنوان یکی از مهم ترین عوامل توسعه اقتصادی و صنعتی کشورها مطرح است. در مناطق مختلف جهان، روش های گوناگونی در امتداد تسهیل انتقال و مبادله فناوری در سطوح محلی، ملی، منطقه ای و بین المللی به کار می رود.
فن بازار بنگاهی برای مبادلات فناوری است که با ایفای نقش واسطه اطلاعاتی و حقوقی، وظیفه نزدیک کردن طرف های عرضه و تقاضا را بر عهده دارد. این بازارهای فناوری، نقش پررنگی در ارتقای فاکتورهای این حوزه داشته و سبب می شوند تا معاملات بیشتر و گسترده تری در حضور بازیگران فعال این حوزه رقم بخورد.
به گفته محمد صالحی خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این شبکه از شروع امسال تا اختتام مرداد ۶۴ میلیارد تومان گردش مالی داشته و تعداد بروکرها به ۵۴ رسیده است.
وی اضافه کرد: شبکه فن بازار ملی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نقش یک واسطه حرفه ای در سطوح مختلف در کنار عرضه کنندگان خواهد بود.
خالقی افزود: در این شبکه ملی، تا حالا ۵ فن بازار در عرصه های تخصصی، نفت، گاز، پتروشیمی، سلامت، شهر هوشمند به وجود آمده است تا به گونه ای کاملاً تخصصی در زمینه های مختلف فناورانه به متقاضیان خدمات ارائه نماید. فن بازار تخصصی معدن نیز درحال اجرائی شدن است. در فن بازار تعداد شرکتها به ۴۴۲۰، تعداد محصولات ۱۴۲۵۳ و تعداد تقاضاها به ۸۳۷ رسیده است.
آخرین عرضه ها در شبکه فن بازار ملی شامل دستگاه شبیه ساز حسگرهای خودرو و تست سیم کشی، دستگاه بالانس چرخ هوشمند، دستگاه تست و شستشوی انژکتور خودرو، تنظیم باد دیجیتالی اتوماتیک، طرح سرمایه گذاری تولید صفحات فایبرسمنت برد، طرح سرمایه گذاری تولید میکروراکتور و خط تولید انواع ماشین آلات صنایع مفتولی می شود.


منبع:

1401/06/08
16:18:28
5.0 / 5
487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید