بازی اندروید

معضلات كسب و كارهای زنان در ایام كرونا زده

معضلات كسب و كارهای زنان در ایام كرونا زده

نشست كرونا و كسب و كارهای زنانه انجام شد كه طی آن مهمترین معضلات زنان هزینه بالای دریافت مدرك فنی حرفه ای جهت راه اندازی كارگاه، بیمه زنان سرپرست خانوار، هزینه بالای ثبت برند تولیدات، چارچوب های دست و پاگیر اداری راه اندازی كارگاه، بیمه و...، نبود فرصت های مناسب برای معرفی و فروش محصولات، نبود امكان اجاره مكان مناسب برای فعالیت ها، عدم وجود برنامه های فرهنگی و تفریحی برای زنان لطمه دیده و خانواده های آنها و بیمه غربالگری بیماری های زنان عنوان شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، نشست کرونا و کسب و کارهای زنانه باهدف بررسی تاثیر کرونا بر کسب و کار زنان کارآفرین و زنان سرپرست خانوار با حضور قاسم پور رئیس فراکسیون زنان مجلس و هم چنین تعدادی از بانوان کارآفرین به همت واحد خواهران اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در محل دفتر این اتحادیه انجام شد.
در این جلسه بانوان به ارائه مسائل و مشکلات خود پرداختند. بیشتر این افراد علاوه بر تامین مخارج زندگی خود برای چندین نفر از زنان سرپرست خانوار ایجاد شغل کرده اند ولی با شیوع ویروس کرونا و محدود شدن فضاهای عرضه محصولات و همین طور پایین آمدن قدرت خرید مردم مشکلاتشان بیشتر شده است.
از جمله مهمترین معضلات مطرح شده می توان به بیمه زنان سرپرست خانوار، هزینه بالای دریافت مدرک فنی حرفه ای جهت راه اندازی کارگاه، هزینه بالای ثبت برند تولیدات، چارچوب های دست و پاگیر اداری راه اندازی کارگاه، بیمه و...، نبود فرصت های مناسب برای معرفی و فروش محصولات، نبود امکان اجاره مکان مناسب برای فعالیت ها، عدم وجود برنامه های فرهنگی و تفریحی برای زنان لطمه دیده و خانواده های آنها، بیمه غربالگری بیماری های زنان اشاره نمود.
امکان تسهیل بیمه زنان کار آفرین و زیر مجموعه های آنها، اختصاص مکانهایی جهت راه اندازی کارگاه توسط ارگان های مربوطه، فراهم شدن فضاهایی برای معرفی و عرضه محصولات و همین طور امکان صادرات از مهمترین مطالبات این بانوان بود.
در اختتام این جلسه قاسم پور پیشنهاداتی را جهت بهبود کارهای این افراد ارائه دادند و ضمن دادن قول مساعد پیگیری مسائل مطرح شده به حاضران، در قبال جامعه اسلامی دانشجویان نیز متعهد شدند تا مشکلات زنان سرپرست خانوار را پیگیری کنند.1399/05/09
23:03:42
5.0 / 5
2128
تگهای خبر: تولید , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بازی اندروید