بازی اندروید
از سوی خودروسازان ؛

نیازهای فناورانه ساخت خودرو های برقی عرضه می شود

نیازهای فناورانه ساخت خودرو های برقی عرضه می شود

به گزارش بازی اندروید، طراحی و ساخت خودرو های برقی و هیبریدی یکی از اولویت های زیست محیطی و صنعتی در کشور است تا با کمک آن در کنار کاهش آلودگی ها؛ نسل جدیدی از خودرو های پیشرفته و بدون آلودگی تولید شود.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خودرو های برقی و متصل را آینده صنعت خودروسازی می شناسند. نسلی جدید از خودروهایی که آلودگی ندارند و به محیط زیست هم صدمه نمی زنند و هوشمند عمل می کنند. از طرفی به کارگیری سیستم های کمک راننده (ADAS) و اتصال پذیری خودرو ها ضمن افزایش ایمنی خودرو ها می تواند در پیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات نقش بسزایی داشته باشد.
به همین دلیل توسعه پلت فرم ها و زیرساخت های خودروی برقی اولویتی است که گروه توسعه تکنولوژی های جدید خودرویی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در همکاری با مرکز تحقیقات و نوآوری یک شرکت خودروسازی دنبال می کند.
در همین راستا رویداد فناورانه خودرو های آینده (۲) برای رفع نیازهای فناورانه در زمینه «خودروهای برقی، هیبریدی و متصل» و «زیرساخت ها و تجهیزات آزمون خودروها» برنامه ریزی شده است. رویدادی که در آن، نیازهای فناورانه عرضه می شود و شرکتهای دانش بنیان توانمندی های دانشی و تخصصی خویش را برای رفع آنها عرضه می کنند.
در این رویداد در مورد موضوع هایی همچون «طراحی و ساخت خودرو های برقی و هیبریدی ارزان قیمت»، «طراحی و ساخت قطعات و ماژول های خوردوهای برقی و هیبریدی»، «طراحی و ساخت سیستم های پیشرفته کمک راننده»، «توسعه فناوری های خودرو های متصل و اجزا» و «زیرساخت های در رابطه با آن»، «طراحی و ساخت تست آزمون خودروها» و «ایستگاه های شارژ خودرو ها و موتورسیکلت های برقی» مطرح و در رابطه با آنها تبادل نظر می شود.
۲۵ و ۲۶ مهرماه سال ۱۴۰۱ زمان برگزاری رویداد فناورانه خودرو های آینده (۲) است که در محل مرکز تحقیقات و نوآوری سایپا برگزار می گردد. این رویداد محفلی برای برگزاری جلسات رودررو و انجام مذاکرات برای عقد قرارداد و تفاهمنامه های همکاری است و برگزاری نمایشگاه آخرین دستاوردها، توانمندی ها و فناوری های شرکتهای دانش بنیان و توانمند در صنعت خودرو هم دیگر محورهای در نظر گرفته شده است. حضور در رویداد برای شرکتهای دانش بنیان، دانشجویان و اساتید دانشگاه مجانی است.


منبع:

1401/06/15
09:41:10
5.0 / 5
734
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بازی اندروید