بازی اندروید

سعید پورصمیمی در یک مهمونی خودمانی همزمان با روز ملی سینما

سعید پورصمیمی در یک مهمونی خودمانی همزمان با روز ملی سینما

به گزارش بازی اندروید، تعدادی از دوستان نزدیک سعید پورصمیمی همزمان با روز سینما در مهمانی کوچکی که به افتخار او برگزار شد، شرکت کردند. آنها با یکدیگر دیدار کردند، از خاطرات خوش گذشته سخن گفتند و به خاطر جای خالی دوست مشترک شان، پرویز پورحسینی که این مهمانی همزمان با روز تولد او برپا شد، حسرت خوردند.


این برنامه شامگاه یکشنبه، ۲۰ شهریور ماه در آستانه روز ملی سینما با حضور هنرمندانی همچون بهرام شاه محمدلو، احترام برومند، رضا بابک، ژرژ پطروسی، الهام پاوه نژاد، شهرام مکری، مسعود کرامتی، حسین کیانی، کاوه سمندریان، هومن خیاط، سارا جامعی، محمد رسول صادقی و پریزاد سیف به میزبانی خانه هنر کاج و با حضور حسام الدین مختاری مدیر این موسسه فرهنگی هنری برگزار شد.
در این برنامه سعید پورصمیمی هم کیک روز سینما را برید و هم حسرت خورد که پرویز پورحسینی، یار دیرینش نیست تا در سالروز تولدش، کیک تولدش را خود ببرد.
این برنامه سخنرانی نداشت اما حاضران از خاطره های خوش خود گفتند.


پورصمیمی که بزودی با نمایش «خوشدلان» که نوشته خودش است، روی صحنه می رود، از سالهای آغازین حضور خود در تئاتر گفت. از عجیب بودن حرفه بازیگری که گاه افراد را به سرعت به شهرت می رساند و خدا نکند که کسی ظرفیت این شهرت ناگهانی را نداشته باشد.
او از بی رحمی کار بازیگری گفت، از این که در هیچ هنر دیگری، افراد این چنین ناگهانی مشهور نمی شوند و این چنین به سرعت هم از یادها نمی روند.
پورصمیمی از نامهربانی های بازیگری گفت، از دوره نوجوانی خود که روز در بازار به سبب ورود فردین، بازار را بسته بودند اما همین ستاره، در سال هایی از عمر خود به دست فراموشی سپرده شد.
بازیگر «یه حبه قند» از دوران نوجوانی خود سخن گفت، دوران دبیرستان که فعالیتش را در تئاتر از همین دوران شروع کرده است. از منشی باشی، رئیس نظمیه یاد کرد که شب ها به تئاتر می رفته، لباس نظامی اش را از تن به در می کرده و با عشقی روی صحنه می رفته که پورصمیمی هنوز هم نظیر آنرا به یاد ندارد.
پورصمیمی که دانش آموخته تئاتر از دانشکده هنرهای زیباست، از شکل گیری این رشته در این دانشکده صحبت کرد که چه سخت بوده و چه مخالفانی داشته است.


این بازیگر در این جمع دوستانه، بارها از استادش حمید سمندریان یاد کرد، از همکاری خود با اداره هنرهای دراماتیک سخن گفت، دورانی که دکتر فروغ به هنرجویان و مشتاقان درس تئاتر می داده و کلاس فن بیان و نمایشنامه نویسی برگزار می کرده است.
پورصمیمی از شکل گیری گروه تئاتر «پازارگاد» با همراهی هنرمندانی همچون عباس یوسفیانی، محمد حصاری، اسماعیل محرابی و... صحبت کرد که بعدتر، استاد خود حمید سمندریان را برای سرپرستی این گروه دعوت کرده بودند.
از نمایش هایی که با پرویز فنی زاده کار کرده بودند، سخن گفت و این که در چند نمایش دستیار سمندریان بوده است. از روزگاری که او و دیگر همکارانش سری پر شور داشتند و دلی آرزومند و تلاشی بی وقفه، اما جایی برای تمرین نداشتند و به لطف یکی از دوستان نقاش شان در منزل پزشکی اشراقی نام، تمرین تئاتر کرده بودند و بعدتر هم در خانه حمید سمندریان نمایش های خویش را آماده کرده بودند.
در این مهمانی صمیمانه که هیچ سخنرانی نداشت، پورصمیمی و رضا بابک که دوستی نزدیکی با یکدیگر دارند، خاطراتی طنزآمیز از دورانی روایت کردند که بابک به سبب بازی در سریال «آرایشگاه» زیبا مورد توجه بوده است و در مسافرت مشترکی که با پورصمیمی به قزوین داشته اند، مردم آنان را با یکدیگر اشتباه گرفته بودند.
احترام برومند هم خاطره بامزه ای تعریف کرد که کسی در خیابان، داود رشیدی را جمشید مشایخی خطاب کرده بود.
بابک از جوانانی سخن اظهار داشت که در خیابان از او خواسته بودند تا برایشان قطعه ای نمایشی بازی کند.


پورصمیمی خاطره نزدیکتری هم روایت کرد از روزی که در دوران کرونا با ماسکی که بر چهره داشته، در خیابان دربند و در راه خانه اش به جوانکی برمی خورد که عنوان کرده فیلم می سازد و بنا دارد فیلمی بسازد و علاقه مند است تا سعید پورصمیمی در آن بازی کند اما چون توان پرداخت دستمزد او را ندارد، از او خواسته باود تا به جای پورصمیمی در فیلمش بازی کند چون به نظرش رسیده بود این آقای غریبه ای که در خیابان دیده، به سعید پورصمیمی شباهت دارد!
در این برنامه تیزری از آثار سینمایی پورصمیمی پخش گردید و در پایان، او کیک روز سینما را برید.
پورصمیمی که همزمان با سالروز تولد دوست درگذشته خود، پرویز پورحسینی، این کیک را برید، برای حاضران شادی، تندرستی موفقیت آرزو کرد و حسرت مندانه اظهار داشت: " ای کاش پرویز بود و خودش کیک تولدش را می برید."
او به یاد دوستش متاثر شد و رضا بابک هم با افسوس، حضور پورحسینی را روی صحنه شگفت انگیز خواند.


این برنامه یک دورهمی خودمانی بود، بدون سخنرانی های مرسوم. دوستان قدیمی در کنار میهمانان نسل جوان، عکس یادگاری گرفتند.
رضا بابک که دستی هم در سرودن شعر دارد، پس از گرفتن این عکس، قطعه شعری از خودش را برای پورصمیمی خواند و بر چهره یار دیرین خود بوسه زد.عکس های پیوست خبر از بهرام رامه
منبع:

1401/06/21
14:17:44
5.0 / 5
608
تگهای خبر: بازی , جوانان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید