بازی اندروید
وزیر فرهنگ در چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشكسوت مطرح كرد

هنرمندان پیشتاز امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند

هنرمندان پیشتاز امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند

بازی اندروید: به گزارش بازی اندروید، خراسان رضوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اعلان اینکه این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند، اظهار داشت: خوشبختانه هنرمندان به خوبی به این مساله واقف هستند که کشور عزیزمان امروزه بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی نیاز دارد.


محمد مهدی اسماعیلی در اختتامیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت که بامدادان امروز ۱۱ مهر ماه، در هتل حیات طرقبه برگزار شد، به نقش موثر مسئولین و هنرمندان در آگاهی بخشی جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: مسئولین و اهالی فرهنگ و هنر از نقش تعیین کننده ای در آگاهی بخشی و تزریق امید و نشاط در جامعه برخوردار می باشند که با اقدامات خود می توانند به ایجاد آرامش و وحدت ملی در جامعه کمک بسیاری کنند.
وی افزود: خوشبختانه این روزها اغلب هنرمندان پیشتاز عرصه امیدبخشی و ایجاد نشاط در جامعه هستند برای اینکه به خوبی می دانند که کشور عزیزمان بیش از هر زمانی به انسجام و وحدت ملی نیاز دارد.
اسماعیلی با اعلان اینکه مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خادمی اهالی فرهنگ و هنر افتخار می کنند، اظهار داشت: منافع ملی ایران عزیز در گرو انسجام و وحدت است و نباید اجازه دهیم، کوچکترین خدشه ای به انسجام ملی وارد شود از طرف دیگر هنرمندان همیشه آموزگاران مردم در وطن دوستی و شکل گیری اتحاد ملی بوده اند و انشالله این مسیر را در کنار هم طی خواهیم کرد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که امنیت کشور به آسانی به دست نیامده است، اشاره کرد: باوجود سپری کردن برخی آشوب ها باید با قاطعیت گفت، ایران عزیز ما نقطه آرامش و ثبات منطقه بشمار می رود بطوریکه قدرت های بزرگ دنیا چاره ای جز تسلیم در مقابل عظمت ایران ندارند.
اسماعیلی در آخر تصریح کرد: درگذشت غم انگیز دختر عزیز و کُرد کشور همه را متاثر کرد و شخص رییس جمهور از روز اول این اتفاق با آنکه در مسافرت خارج از کشور بود، شخصا دستور پیگیری این مساله را ابلاغ نمود و حتی بلافاصله بعد از بازگشت به ایران با پدر مرحومه تماس گرفت اما عده ای در کنار رسانه های معاند و دروغ پرداز، این مساله را بهانه ای برای ایجاد التهاب در جامعه کردند که با هوشیاری اقشار مختلف مردم توطئه های دشمنان قسم خورده ملت ایران خنثی شده است.
همچنین در آخر این مراسم که با حضور ۱۳۷ نفر از پیشکسوتان عرصه های مختلف هنری برگزار شد، بیانیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت با تأکید بر حفظ امنیت ملی و ایجاد همگرایی، انسجام و وحدت ملی در وضعیت فعلی قرائت شد.
هنرمندان پیشکسوت عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت کشور در قسمتی از این بیانیه بر سخنان اخیر رئیس جمهور درباب نگاه مثبت مسئولین به نقدها برای اصلاح امور، دایر کردن مراکزی برای گفت و گو، نقد و حتی اعتراض به برخی مشکلات و نحوه ی اجرای برخی قوانین و بر حفظ امنیت ملی، حریم و حرمت پرچم و وحدت و یکپارچگی ملی تاکید نمودند.این هنرمندان در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به شأن و جایگاه رفیع هنرمندان پیشکسوت، خواهان اقدامات لازم برای ارتقای موسسه هنرمندان پیشکسوت به بنیاد ملی شدند، همین طور پیگیری تحقق وعده های رییس جمهور در ضیافت افطاری با هنرمندان و توجه بیشتر سازمان ها و نهادهای مختلف فرهنگی و هنری به توسعه موسسه هنرمندان پیشکسوت از دیگر خواسته های هنرمندان در این بیانیه بود.


گفتنی است، چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع، محمود سالاری معاون امور هنری وزارت فرهنگ و سیدمجید پوراحمدی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و با تجلیل از خانواده هنرمندان درگذشته صادق صندوقی، حسن مهری، کریم اکبری مبارکه و تورج شعبانخانی در مشهد مقدس انجام شد.


منبع:

1401/07/12
10:28:06
5.0 / 5
403
تگهای خبر: هارد , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بازی اندروید