بازی اندروید

کمباین بادی ارزان از نسیم ملایم برق تولید می کند

کمباین بادی ارزان از نسیم ملایم برق تولید می کند

بازی اندروید: سیستم های تولید انرژی بادی به طور معمول بسیار بزرگ و گرانقیمت هستند، ولی دانشمندان دانشگاه فناوری نانیانگ سنگاپور کمباین بادی ارزان قیمتی ساخته اند که از نسیم ملایم برق تولید می کند.به گزارش بازی اندروید به نقل از نیواطلس، خیلی از پژوهشگران بر روی راهکارهای کم هزینه تولید برق کار می کنند. پژوهشگران سنگاپوری یک دستگاه ارزان ساخته اند که به اندازه کافی حساس است تا انرژی را از یک نسیم ملایم گرفته و آنرا به الکتریسیته تبدیل کند و به اندازه کافی برای یک سنسور تجاری کوچک برق تولید نماید.
این کمباین کوچک و کم هزینه است و ابعادی در حدود ۱۵×۲۰ سانتی متر دارد. این ابزار شامل یک کنسول است و صفحه میانی آن دارای لایه هایی است که انرژی را بوسیله اثر تریبوالکتریک (الکتریسیته مالشی) دریافت و مهار می کند. برق در این ابزار با جدا شدن بار الکتریکی از لایه های صفحات میانی تولید می شود که این امر هم ناشی از ارتعاشات بعد از وزش باد است.
استفاده از این نوع فناوری تریبوالکتریک در سایر ماشین های بادی پیشرفته، مانند دستگاه های پوشیدنی متداول می باشد که هنگام راه رفتن افراد از باد انرژی تولید می کنند.
ابزار مذکور برای نصب در بیرون ساختمان ها در محیط های شهری طراحی شده است. دانشمندان در آزمایش خود نشان دادند که می تواند انرژی برق را از یک نسیم ملایم هم به دست آورند و از این طریق می توان تا ۲۹۰ میکرووات برق تولید کرد. این رقم تا سه ولت قابل افزایش است و همین طور برق را می توان جهت استفاده در مواقعی که باد وجود ندارد ذخیره کرد.
در یک آزمایش دیگر، از این دستگاه برای تغذیه ۴۰ لامپ ال ای دی بطور مداوم با بادی که با سرعت چهار متر در ثانیه می وزید استفاده شد. گروه سازنده به کار برای بهبود عملکرد دستگاه ادامه می دهد و درحال تجاری سازی این فناوری هستند.


منبع:

1401/07/23
08:56:47
5.0 / 5
595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
بازی اندروید