بازی اندروید
با كمك شركتهای دانش بنیان؛

۹ پروژه ملی برای توسعه کشاورزی زیستی اجرا می شود

۹ پروژه ملی برای توسعه کشاورزی زیستی اجرا می شود

بازی اندروید: بازی اندروید: ستاد توسعه زیست فناوری اعلام نمود 9 پروژه ملی با کمک شرکت های دانش بنیان و نهادهای موثر در امتداد توسعه کشاورزی اجرائی می شود.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کشاورزی زیستی به عنوان راهکاری برای پاسخ به چالش های موجود در زمینه کشاورزی با سرعت بالایی درحال رشد و توسعه است.
نوعی از کشاورزی که کاهش مصرف کودهای شیمیایی و بهبود عملکرد محصول را در پی دارد و در این نوع از کشت، کمبود مواد غذایی خاک با بهره گیری از نسل سوم کودها یعنی کودهای زیستی جبران می شود. کارشناسان براین باورند که پافشاری بر استفاده سنتی از نهاده ها، عامل عقب ماندگی کشاورزی، تخریب محیط زیست و به خطر انداختن سلامت غذایی جامعه می شود. بنا بر این ورود دیرهنگام به این عرصه خسارات زیادی به صنعت کشاورزی وارد میکند.
شیوه سنتی کشاورزی در کنار پایین آوردن عملکرد این صنعت، سبب تخریب محیط زیست و وارد شدن لطمه های جدی به طبیعت می شود. استفاده بی رویه از منابع آب و خاک و کودهای شیمیایی مهم ترین عوامل در بروز این مخاطرات هستند که با کمک کشاورزی زیستی می توان تا حدودی این مشکلات را حل کرد.
بر همین اساس هم ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای اجرای ۹ پروژه ملی با کمک شرکت های دانش بنیان و نهادهای موثر در این عرصه پیش قدم شده است تا با کمک آنها بتواند کشاورزی زیستی و قراردادی را در کشور توسعه دهد.
اجرای «مدیریت تغذیه تلفیقی»، «پایلوت برنامه کشاورزی قراردادی برای محصولاتی مانند گندم، سیر، پیاز، گوجه فرنگی و دانه های روغنی»، «اجرای مدیریت تلفیقی آفات»، «کشت فرا سرزمینی ذرت» و «کشت فراسرزمینی غلات»، همچون این پروژه ها است.


منبع:

1401/07/26
10:04:36
5.0 / 5
528
تگهای خبر: شركت , فناوری , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
بازی اندروید