بازی اندروید
دبیر انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی:

مشهد ۳ رویداد تئاتری پیش رو دارد

مشهد ۳ رویداد تئاتری پیش رو دارد

به گزارش بازی اندروید، خراسان رضوی دبیر انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی: اجبار به اجراء در وضعیت فعلی را بی انصافی در حق اصحاب نمایش می دانم، چونکه ابزار اصلی اطلاع رسانی تئاتر محدود شده است.


کریم جشنی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که اجراء نمایش های مشهد تا بازگشت شرایط عادی به جامعه متوقف است، درباب رویکرد برخی شهرهای دیگر که در آن گروههای نمایش را مجبور به اجراء کرده اند و بیان این که در مشهد چنین اتفاقی رخ نمی دهد، اظهار داشت: هر شهری سیاست های خاص خودرا که به نظر شورای تامین استان، کارشناسان و مدیران ارشد شهری، بخصوص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بستگی دارد، انجام می دهد، اما اجبار به اجراء را بی انصافی در حق اصحاب نمایش می دانم، چونکه ابزار اصلی اطلاع رسانی تئاتر محدود شده است.
وی اضافه کرد: بیش از ۸۰ درصد تبلیغ نمایش ها در فضای مجازی اتفاق می افتد و پلت فرم های خارجی که گروههای نمایش از آن استفاده می کردند محدود شده است. هرچند که پلت فرم های داخلی به تدریج در حال پیدا کردن اقبال عمومی هستند و عده کثیری از آنها استفاده می نمایند اما شرایط تبلیغات تئاتر فراهم نیست. بر این اساس به عنوان یک تئاتری می گویم که اجبار کردن گروه ها به اجراء نمی تواند اتفاق خوبی باشد.
دبیر انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی اشاره کرد: گروههای نمایش ماه ها وقت و هزینه خودرا صرف می کنند تا تئاتر آماده اجرا شود و اگر نتوانند در زمان اجرا به لحاظ اقتصادی حداقل فروش را به دست بیاورند و متضرر شوند، اثر سوء خواهد داشت. بر این اساس به نظرم در وضعیت فعلی باید برای اجراء رفتن کمی صبر کرد و این به نفع اهالی نمایش است.
اغتشاشات لطمه بزرگی به تئاتر وارد کرده است
جشنی اشاره کرد: من علاقه مندم که اجراها در سطح استان و مشهد رونق پیدا کند، چونکه ۲ سال، از زمان شیوع ویروس کرونا لطمه جدی به بدنه تئاتر وارد شد و اساسا اغتشاشات، اختلالات و مسائلی که در وضعیت فعلی سبب تعطیلی سالن های تئاتر شده صدمه ای بزرگ برای تئاتر است، اما از طرفی باید خودرا جای تولیدکنندگان آثار نمایشی قرار دهیم. آنها حداقل شرایطی را نیاز دارند تا آثار خودرا به اجرا ببرند که یکی از مهم ترین آنها فضای تبلیغات در اینترنت است که بواسطه حفظ امنیت ملی و شرایط خاص جامعه محدود شده است.
وی با اشاره به این که گروههای نمایش بسیاری آماده اجراء در مشهد هستند که بعد از بهبود شرایط فعالیت خودرا از سر خواهند گرفت، اظهار داشت: پیمانکار سالن اصلی تئاتر شهر مشخص شده و گروهی که نوبت اجرای آن رسیده، آماده اجرا است و هر زمان شرایط مساعد شود به اجرا خواهد رفت. در سالن های خصوصی نیز شرایط به همین صورت است و حداقل تا ۴ ماه آتی سالن ها توسط گروههای نمایش رزرو شده اند.
مشهد ۳ رویداد تئاتری پیش رو دارد
دبیر انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی با اشاره به این که چراغ تئاتر مشهد خاموش نشده است، اظهار داشت: مشهد چند رویداد تئاتری را در پیش رو دارد. جشنواره تئاتر بسیج هنرمندان از ۹ تا ۱۲ آبان در خراسان رضوی برگزار خواهد شد؛ بعد از آن جشنواره تئاتر مقاومت در پیش است که مقرر است بخش صحنه ای آن از اوایل آذرماه در مشهد اجرا شود. همین طور جشنواره تئاتر استانی در نیمه اول آذرماه باید اجرا شود.
جشنی افزود: برنامه ریزی برای این رویدادها در حال انجام است و اینگونه نیست که مدیران شهری و تئاتری همه چیز را تعطیل کرده باشند و برنامه ریزی مسکوت بماند. ارگان ها و دبیران مختلف رویدادها درحال برنامه ریزی هستند و برنامه ها طبق روال پیش می رود. شهرداری مشهد نیز تا هفته دیگر فراخوان استقبال از بهار را منتشر می کند تا در روزهای عید نیز با برنامه های هنری و اجراء تئاترها میزبان زوار و مجاوران باشیم.
وی با اعلان اینکه امیدوار است چراغ تئاتر در هر شرایطی روشن بماند، اظهار داشت: اهالی تئاتر که اشخاص بسیار نجیبی هستند همیشه بیشترین ضربه را از تعطیلی ها و مسائل اجتماعی می خورند. امیدوار هستم شرایط بهتر شود تا اصحاب نمایش بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.
منبع:

1401/07/27
08:57:40
5.0 / 5
626
تگهای خبر: اینترنت , بدن , تبلیغات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید