بازی اندروید
معاون پژوهشی دانشگاه مطرح كرد؛

رفع نیاز قطعات صنعت سیمان در دستور کار دانشگاه امیرکبیر

رفع نیاز قطعات صنعت سیمان در دستور کار دانشگاه امیرکبیر

به گزارش بازی اندروید، معاون پژوهش و فناوری  دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: با کمک و مشارکت بخش خصوصی و جذب سرمایه، محصولات مورد نیاز صنعت را طراحی و ساخته و تحویل دهد.به گزارش بازی اندروید به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید رضا غفاریان در مراسم انعقاد تفاهم نامه با یک شرکت فعال در زمینه سیمان اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در زمره قدیمی ترین دانشگاه های کشور است که از شروع شروع کار خود با عنوان صنعتی فعالیت نموده است.
وی اضافه کرد: حالا این دانشگاه جز دانشگاه های تراز اول کشور است بطوریکه رشته های تخصصی همچون: پلیمر و رنگ، نساجی، هوافضا، مهندسی پزشکی و... برای نخستین بار در دانشگاه صنعتی امیرکبیر پایه گذاری شده اند.
به گفته دکتر غفاریان، در این دوره مدیریتی تلاش شده است تا حرفه ای تر به پروژه ها پرداخته شود به این صورت که تحقیقات نیاز محور باشند و به محصول تبدیل شوند و همین طور پروژه های محصول محور مورد نیاز کشور در این دانشگاه انجام گیرد.
وی با اعلان اینکه رسالت دانشگاه چند جنبه دارد، اظهار داشت: تربیت نیروها و مهندسین خبره با دانش و مهارت یکی از رسالت های دانشگاه است. دیگر رسالت دانشگاه توجه خاص به انجام تحقیقات و پژوهش های محصول محور است به طوریکه این محصولات دارای بهترین سطح از نظر تکنولوژی باشند.
غفاریان اشاره کرد: به جهت اینکه دانشگاه منتفع از تلاش ها باشد، سیاست دانشگاه تشکیل کارگروه هایی متشکل از صنعت و تیم های تحقیقاتی دانشگاهی است تا با کمک یکدیگر بتوانند محصولات مورد نیاز کشور را عرضه نمود.
وی همین طور بیان داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در بخش تحقیق، توسعه و آینده نگری، ید طولایی دارد و اگر این توانمندی را در کنار توانایی های صنعت قرار دهد به ساختار خوبی میتوان رسید.
به گفته معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، یکی از اقدامات دانشگاه، ورود به بخش سیمان و رفع نیاز قطعات این صنعت است و تا حالا روی تولید جک های بزرگ و برینگ های بزرگ اقداماتی انجام شده است.
وی اضافه کرد: تا بهار سال آینده، فاز اول پایلوت تولید نوار نقاله استیل کورد، به انتها خواهد رسید.
به گفته دکتر غفاریان، خوشبختانه مرکز طراحی و نوآوری حوزه صنایع فولادی و سیمانی در دانشکده موار و متالورژی به وجود آمده است.
وی اشاره کرد: همه تلاش دانشگاه این است که با نگاه علمی و حرفه ای، نیازهای صنعت را بصورت بنیادی دنبال کند و با کمک بخش خصوص صنعتی، محصولات باکیفیت بالا و استاندارد را تحویل دهد.


منبع:

1401/08/02
21:16:27
5.0 / 5
400
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید