بازی اندروید
ده نمكی:

فعلا ترجیح می دهم در تلویزیون حرف هایم را بزنم

فعلا ترجیح می دهم در تلویزیون حرف هایم را بزنم

به گزارش بازی اندروید، مسعود ده نمکی درباره ی ی ساخت «آزادی مشروط» که به قول خودش فرمول آزمون پس داده ای است که مانیفست کارهای او شمرده می شود، اظهار داشت: من ترجیح می دهم فعلا با این مدیوم حرف ها را بزنم و برای زدن حرف هایی از این جنس بستر تلویزیون بهتر است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، مسعود ده نمکی که سریال «آزادی مشروط» به کارگردانی وی بتازگی روی آنتن شبکه یک رفته، در گفت و گویی با برنامه «استودیو هشت» رادیو نمایش درباره ی این سریال توضیح داد: موضوع اصلی سریال کرونا است که با زبان طنز به شیرینی ها و تلخی های این دوران پرداخته شده است و به صورتی به زحمات کادر درمان و گروههای جهادی در مبارزه با ویروس کرونا و تبعات آن در کشور پرداخته ایم.
وی درباره ی ی این زبان طنز اظهار داشت: طبیعتا کرونا تلخی های زیادی برای ما داشته است و جز با زبان طنز نمی شد مخاطب عام را پای آن نشاند به نظرم خود روحیه طنازانه مردم در دوره کرونا هم خیلی خاص بود. هرکسی اهتمام می کرد به صورتی دل مردم را شاد کند و به آنها آرامش بدهد. بیشتر وقایع سریال هم برگرفته از همین نگاه و خاطرات مردم است.
«آزادی مشروط» مانیفست کارهای من است
ده نمکی درباره ی زبان طنز در «آزادی مشروط» و تضادی که در بین شخصیت ها وجود دارد، عنوان کرد: بستر این سریال هم به صورتی فرمول آزمون پس داده ای است که مانیفست کارهای من است. نوعی هم گرایی و هم افزایی آدم ها و ایجاد وحدت ملی و روحیه همبستگی از دیگر خاصیت های این آثار است؛ کما این که در این سریال هم از لهجه های مختلفی استفاده شده و هر بازیگری اگر متعلق به قومیت خاصی بوده است کوشیدیم با لهجه خودش در کار حضور داشته باشد.چهره های متفاوتی در «آزادی مشروط» حضور دارند
ده نمکی درباره ی بازیگران سریال با اعلان اینکه چهره های متفاوتی در این سریال حضور دارند که شاید قبل از این کنار هم قرار نگرفته بودند، اظهار داشت: در هر یک از آثار من هم چهره های اصلی حضور دارند و هم چهره های دیگر، در این سریال حضور ۲۴۰ بازیگر حضور دارند که قسمتی از آنها بتازگی وارد این حوزه شده اند و بخشی هم پیشکسوت ها هستند همچون پرویز فلاحی پور که ظاهرا تا حالا کار طنز نداشته است و اینجا به خوبی از پس این سریال برآمده است. کست متفاوتی هم داریم چهره هایی که شاید قبل از این کنار هم قرار نگرفته بودند و چیدمانی متفاوتی از اینها را می بینیم.
این کارگردان درباره ی تعداد قسمت های سریال که قبل از این ۳۰ قسمت عنوان شده بود نیز توضیح داد: فیلمبرداری این سریال به پایان رسیده است و الان مقرر است در ۵۲ قسمت به پخش برسد.


برای زدن حرف هایی از این جنس بستر تلویزیون بهتر است
این کارگردان درباره ی حضور کمرنگ خود در زمینه سینما نیز توضیح داد: سال ۹۷ فیلم سینمایی «زندانی ها» را داشتم و پس از آن سریال های «دادستان» و حالا هم «آزادی مشروط» در تلویزیون ساخته شدند. به هر حال کف مخاطب تلویزیون در بهترین حالت برابر با سقف مخاطب سینماست و من ترجیح می دهم فعلا با این مدیوم حرف ها را بزنم و برای زدن حرف هایی از این جنس بستر تلویزیون بهتر است.
ده نمکی در ادامه درباره ی مسیری که در سینما و سریال سازی دنبال کرده است، بیان کرد: تا الان همه کارهایی را که دوست داشتم ساخته ام و شرایط چیزی را به من تحمیل نکرده است و خدا را شکر، همه هم مورد اقبال واقع شدند.
وی درباره ی آخرین سینمایی خود اظهار داشت: «زندانی ها» هم حدود پنج میلیارد فروخت با آنکه هومن برق نورد و بهنام تشکر برای نخستین بار نقش اول سینمایی بر عهده داشتند ولی باز هم فروش خوبی داشت. می دانید که زبان طنز و سلیقه هم تغییر کرده است و رقص و آواز و شوخی های اروتیک باب طبع من نیست. خصوصاً که «زندانی ها» درباره ی ی انتظار و ظهور و نیمه شعبان است و ساخت طنز ایدیولوژیک کار بسیار سختی است و نمی توان انتظار کارکرد فیلم هایی که همه نوع شوخی را دارند، داشته باشیم.چهار فیلم اول من باید در گینس ثبت شود
کارگردان «رسوایی» اشاره کرد: این مسیر تا حالا خوب بوده است، حرف هایی که از جنس «رسوایی» زده شد و هشدارهایی که داده شد از این جمله بود.
او سپس به طنز اظهار داشت: چهار فیلم اول من هم همه پرفروش های سال بوده اند و باید در گینس ثبت شوند.
وی در پاسخ به این که چرا دیگر مستند نمی سازد؟ اظهار داشت: مستندسازی حضور در میدان را می طلبد و ما هم که تبدیل به چهره می شویم برایمان دردسر است و وقتی به میان مردم می رویم چیزی به اسم مستند و دروبین مخفی و اینها درنمی آید. اگر زمانی حرف جدیدی باشد مستند داستانی هم مد نظرم است.
ده نمکی در آخر در پاسخ به این که شغل دیگری هم دارد یا خیر و این که دیگر سراغ روزنامه نگاری نرفته است؟ پاسخ داد: شغل دیگری ندارم فقط نگارش کتاب تاریخی و سریال سازی دارم. با شروع دهه ۸۰ و ساخت مستند «فقر و فحشا» کار روزنامه نگاری برایم به پایان رسید.1401/08/04
10:11:22
5.0 / 5
376
تگهای خبر: بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بازی اندروید