بازی اندروید

نامه باردیگر سه عضو كانون كارگردانان سینما

نامه باردیگر سه عضو كانون كارگردانان سینما

بازی اندروید: پوران درخشنده، خسرو معصومی و رضا درمیشیان سه عضو اصلی شورای مركزی كانون كارگردانان سینمای ایران دومین نامه شان را بعد از جوابیه شورای مركزی این كانون منتشر نمودند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در این نامه که خطاب به کارگردنان سینما انتشار یافته آمده است:
"آفتاب آمد دلیل آفتاب
گر دلیلت باید، از وی رو متاب
بسیار شادمانیم که هر آنچه در نامهی صمیمی نخستمان با همکاران عزیز و کسانی که مستظهر به رای آنان بودهایم، اظهار داشتیم همه در جوابیهای که به آن نامه داده شد خودبخود مورد تائید قرار گرفت.
از ادبیاتی که به دنبال جاسوس و خائن و دستهای بیگانه و توطئهی دشمن است میگذریم، از هتاکانه بودن لحن جوابیه هم دل آزرده نشدیم که بالاخره مقتضای کسانی که دست خالی از هر برهانی عصبی به دنبال جواب می گردند همین لحن و قال و مقال است، اما بسیار سپاسگزاریم که خود در اثبات مدعای ما ناخودآگاه جد و جهد بلیغی انجام دادند و آنچه بازگفته بودیم را اثبات کردند.
در آن نامه به وضوح از شفافیت گفتیم و اینکه زمان شفافیت در همهی امور رسیده و حال آنکه مورد اتهامی ما سه نفر در جوابیهی مذکور این است که اسرار هویدا میکردیم!
از آنجائیکه ما درمیان همکاران عزیز خویش نامحرمی نمیبینیم، اسرار مربوطه را جداگانه در هر بند، مجمل و خلاصه به استحضار میرسانیم.
1ـ ما هنوز جواب پرسشهای نامهمان را نگرفتهایم و نمی دانیم چرا هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی کارگردانان بجای پاسخ به سوالات مطرح شده، مسیر توهین، تهمت و افترا را در پیش گرفته است؟ چرا 330 عضو کانون کارگردانان حذف شده و اسامی شان به وزارت کار اعلام نشده است؟ چرا انتخابات مخفیانه 22 نفره بدون اطلاع اعضا و شفاف سازی برگزار شده؟ چرا بازرس بدون اطلاع اعضا دوره خودش را تمدید کرده؟ بر طبق چه مکانیسمی افراد انتخاب و به مجمع عمومی 22 نفره دعوت شدهاند؟ چه کسی برمبنای چه معیاری کارگردانان را گزینش کرده؟ چرا اساسنامه را در اختیار کارگردانان قرار ندادهاید؟
2ـ ما به هیچ عنوان علاقه نداشتیم مباحث صنفی مان در عرصه عمومی مطرح شود اما از آنجائیکه بازرس محترم به وظایف خود عمل ننموده و رئیس پاسخگو نیست، اعتراض مان را علنی کردیم.
3-ما هیچ گونه مخالفتی با ثبت صنف نداشته و نداریم و همراهی و تلاشمان نشان و گواه آن است اما معتقدیم نباید در راه ثبت قانونی، اعضا حذف شده و به این بهانه مجمع عمومی از مشروعیت ساقط شود و انتخابات تبدیل به انتصابات شود. دانستن این نکته برای کارگردانان محترم لازم است که شناسه نداشتن انجمن منعی برای عضویت اعضا در انجمن کارفرمایی و حضورشان در مجمع عمومی یا بی اطلاعی شان از مفاد اساسنامه نبوده و نیست. کمااینکه از بین 350 نفرعضوکانون، علاوه بر 11 عضوهیات مدیره و بازرسان تنها 11 عضو جدید بنا به سلیقه هیات مدیره به وزارت کار معرفی شده تا بتوانند اقلیتی در مجمع عمومی مخفیانه شرکت نمایند.
4-ما معتقدیم از شفافیت گریز وگزیری نیست. درهای کانون کارگردانان سینمای ایران می بایست به روی تمامی اعضا باز باشد و هیچ اطلاعات سری و محرمانهای در صنف وجود ندارد که همکاران هیات مدیره از لو رفتن آن چنین در هراس باشند و افشاگران اسراررا خائن و جاسوس بنامند. وظیفه ما تلاش صنفی است کمااینکه بارها پیشنهاد دادیم جلسات شورا به صورت لایو برای کارگردانان زنده پخش شود تا با مشارکت بیشتر اعضا بتوانیم به نتیجه بهتری برسیم.
چه چیز خفیهای بود که در پس پرده باید باقی می ماند و حالا حالاها درز نمی کرد؟
تعداد بالای سیصد نفر از همکاران مان که به وزارت کار، اسامی شان اعلام نشده و هنوز در هیچ جایی رسما حرفه و هویت کاری شان ثبت نشده؟! یا تاریخ جلسهی رای گیری که چهارده روز پس و پیش می شود و یا لابد مخفی کردن آگهی انتخابات و چاپ آن در یک روزنامه ی غیر سینمایی وعدم اطلاع رسانی در کانال واتساپی و تلگرامی صنف!
بله، ما بر طبق این باور اسرار هویدا می نماییم، چونکه دانستن را حق همه می دانیم و آنچه که حق همه در دانستن آن است اسرار تلقی نمی نماییم حالا اگر درجهان پنهانکاران این را خیانت می نامند، بحثی دیگر است که در شان محضر فیلمسازان این کهن بوم و بر نیست.
5-بر خلاف ادعای مطرح شده و در کمال شگفتی به مدد اراده هایی خارج از شورا، رای نماینده منتخب صنف برای حضور در انتخابات هیات مدیره به روشی غیرقانونی عوض شده است.
در ثانی اعتراض ما به این رویه های غیر قانونی مربوط به همین یکی دو روز نیست و بحث های طولانی که بی پاسخ مانده سبب چنین اعتراضی شده است.
6- چگونه است که در این دو ماه دو مجمع خانه سینما با حضور حدود 200 نفر با حضور نمایندگان صنوف برگزار شده و می شود، آن وقت مجمع عمومی کارگردانان سینما به خاطر کرونا خطرناک است؟ آیا قوانین برگزاری مجامع در شرایط کرونا نسبت به موضوع فرق دارد؟
چرا حداقل به همان پروتکل 50 نفره ای که خودتان می گویید وفادار نماندید و تنها با 22 نفر به اصطلاح انتخابات آنهم شبه مخفیانه برگزار کردید؟
7-در خصوص سایر موارد الخصوص اتفاقات شورای صنفی نمایش جهت شفاف سازی در نامهی جداگانهای به تفصیل از اتفاقی که موجب از دست رفتن کرسی ریاست کانون در شورای صنفی شد سخن خواهیم گفت تا اعضای محترم از شرح ماوقع اطلاع یابند و روایت راستین این ماجرا را بدانند
8-از اینکه توانستیم جوابیه نویسان را با اعتراض خود مجاب نماییم که دورهی قانونی عضویت مان در شورای مرکزی به انتها رسیده و می بایست صنف را به هیات مدیره جدیدی واگذار نماییم خرسندیم، اما چرا تاریخ مجمع عمومی جدید یا دستورجلسه انتخابات را اعلام نمیکنند و به بهانه کرونا آنرا به آینده موکول می کنند؟
9- ما به هیچ عنوان مخالف حضور فیلمسازان تک فیلمی در صنف نیستیم و طرح این مساله را تنها منحرف کردن بحث اصلی که حذف 330 کارگردان از انتخابات و برگزاری انتخابات مخفیانه است می دانیم.
10- و در آخر ای کاش جوابیه نویسان حداقل در ذیل متن خود از امضای رسمی ثبت شده یعنی «انجمن صنفی کارفرمایی کارگردانان استان تهران» استفاده میکردند، نه کانونی که 330 عضوشان را حذف کردهاند.
با آرزوی آرامش برای همه
پوران درخشنده. خسرومعصومی. رضا درمیشیان»

سه عضو شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران بتازگی نامه ای را منتشر نمودند که در این لینک قایل مشاهده است و بعد از آن شورای مرکزی کانون کارگردانان نامه ای را در پاسخ به انها منتشر نمود که دراین لینک قابل مشاهده می باشد.

منبع:

1399/05/12
23:17:29
5.0 / 5
2363
تگهای خبر: اطلاعات , تلگرام , شركت , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید