بازی اندروید

پیشنهادی برای ایفای مسئولیت اجتماعی در دوران كرونا و ایام محرم

پیشنهادی برای ایفای مسئولیت اجتماعی در دوران كرونا و ایام محرم

به گزارش بازی اندروید رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران با تاكید بر اهمیت ایفای مسئولیت اجتماعی همزمان با شیوع مجدد كرونا و نزدیكی ایام محرم به مردم پیشنهاد كرد تا نذورات خویش را صرف تهیه اقلام بهداشتی برای نیازمندان و مراكز درمانی كنند.


سید حسن موسوی چلک در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که اقتضای زندگی اجتماعی است، درک شرایط خاصی است که افراد در زندگیشان تجربه می کنند، اظهار داشت: برای مثال شرایط بحران اقتضا می کند که افراد نسبت به خودشان و بقیه اعضای خانواده مسئولیت پذیر باشند.
وی اضافه کرد: هم اکنون شرایط کرونا را تجربه می نماییم و پس از ۵ ـ ۶ ماه برپایه آمارهای رسمی نگرانی از افزایش شیوع این بیماری شدت پیدا کرده است. حدودا ۷۰ میلیون از جمعیت کشور در مناطق قرمز یا اخطار قرار دارند که این نشان داده است به رغم آنکه در دوره ای شاهد روند کاهشی بودیم، الان تعداد افراد فوتی به بیشتر از ۲۰۰ نفر در روز رسیده است.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران با اشاره به اینکه این مورد نشان داده است که ما برای پایداری کاهش مبتلا شدن نتوانسته ایم وظایمان را به درستی انجام دهیم، خاطرنشان کرد: گاهی این وظایف در چارچوب استفاده از وسایل بهداشت فردی مثل ماسک، شستن دست ها و... است، گاهی هم به عدم حضور در تجمعات مثل عروسی ها و عزاداری ها برمی گردد.
موسوی چلک با اشاره به اینکه خیلی از افرادی که اخیرا به کرونا مبتلا شده اند، افردی هستند که پروتکل ها را رعایت نکرده و در مجامع عمومی حضور پیدا کرده اند، اظهار نمود: هم اکنون هم ایام عزاداری محرم را پیش روداریم که چند نکته می تواند در حوزه مسئولیت اجتماعی مورد توجه قرار بگیرد. در این ایام مردم معمولا نذورات زیادی دارند و اگر این نذورات به سمت تهیه اقلام بهداشتی برای افرادی که امکان تأمین آنرا ندارند یا مراکز درمانی عرضه کننده خدمات حرکت نماید، می تواند در جهت انجام مسئولیت اجتماعی باشد.
وی در ادامه توضیح داد: بخش دیگری از ایفای مسئولیت اجتماعی در این شرایط این است که مراسم بزرگ برگزار نشود و تا می توانیم از راه تلویزیون و رسانه ها و فضای مجازی برای عزاداری ها بهره ببریم. همینطور رعایت فاصله گذاری ها و کوتاه بودن زمان حضور در مراسم های عزاداری کوچک هم می تواند خطر مبتلا شدن را کم کند.
موسوی چلک با اشاره به دیگر اشکال ایفای مسئولیت اجتماعی هم اظهار داشت: هم اکنون در بعضی از اماکن مانند مطب پزشکان و... که افراد حتی در این شرایط ناچارند به آنها رجوع کنند، انواع و اقسام وسایل ضدعفونی کننده در نظر گرفته شده یا تعداد بیماران حاضر در محل به حداقل رسیده است. این اقدامات در شرایطی صورت می گیرد که خوشبختانه در این اماکن اقدامات مذکور در جهت ایفای مسئولیت اجتماعی و بدون دریافت هزینه ای از مراجعان انجام می شود.
رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران اضافه کرد: درواقع کوشش برای رعایت پروتکل ها یک گام برای ایفای مسئولیت اجتماعی است. آنچه مسؤلان وزارت بهداشت می گویند این است که عموما اغلب افراد مبتلا در تجمعات حضور داشتهاند. ما در یک جامعه زندگی می نماییم و نمیتوانیم نسبت به آنچه در اطرافمان می گذرد بی تفاوت یا نظاره گر باشیم. انسان اجتماعی هم باید مسئولیت پذیر و هم عامل به ایفای این مسئولیت باشد تا در آینده شاهد کاهش شیوع این بیماری باشیم.1399/05/13
12:04:37
5.0 / 5
1882
تگهای خبر: خدمات , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان بازی اندروید
بازی اندروید