بازی اندروید

امكان برگزاری كلاس حضوری در30 درصد مدارس

امكان برگزاری كلاس حضوری در30 درصد مدارس

بازی اندروید: در نشست شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخصهای آموزشی و پرورشی، نمایندگان دستگاه ها و نهادهای مختلف ضمن تاكید بر لزوم برقراری عدالت آموزشی در دوران شیوع ویروس كرونا، برای كمك به تأمین ۲۵۰ هزار تبلت ویژه دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت كمیته امداد، اعلام آمادگی كردند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، نهمین نشست شورای هماهنگی بهبود و ارتقای شاخصهای آموزشی و پرورشی با حضور وزیر و معاونان وزارت آموزش و پرورش، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نمایندگانی از نهادهای حمایتی همچون بنیاد برکت، بنیاد علوی و برخی فعالان حوزه بانکی و اقتصادی کشور به میزبانی کمیته امداد برگزار گردید.
سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این جلسه که به بررسی و تأمین تجهیزات تحصیلی و آموزش مجازی دانش آموزان محروم کشور اختصاص داشت، با اشاره به اینکه حدود ۳۷۵ هزار دانش آموز و بیشتر از ۸۰ هزار دانشجوی نیازمند، از خدمات و حمایت های کمیته امداد برخوردار می باشند، اظهار داشت: طبق بررسی های انجام شده، ۲۵۰ هزار نفر از این عزیزان از امکانات آموزش مجازی همچون تلفن همراه هوشمند و تبلت برخوردار نیستند که در شرایط انتشار کرونا در کشور و مجازی شدن کلاس ها در آموزش و پرورش و دانشگاه ها، احتمال افت تحصیلی و حتی ترک تحصیل این افراد را به دنبال دارد.

شناسایی ۵۰ هزار دانش آموز و دانشجوی نیازمند در اولویت دریافت تبلت
وی با اشاره به اینکه ۲۰ هزار دانش آموز تحت حمایت امداد در آستانه کنکور سراسری هستند، افزود: برای نیمی از این فرزندان خدمات آموزش مجازی برقرار شده اما موفقیت در کنکور بعنوان یک گام مهم در ساختن آینده افراد، بستگی زیادی به فراهم شدن ابزار آموزشی فناورانه همچون تبلت و دسترسی به اینترنت دارد.
رئیس کمیته امداد تصریح کرد: هم اکنون ۵۰ هزار نفر از دانش آموزان و دانشجویان نیازمند در اولویت دریافت تبلت شناسایی شده اند و امیدواریم با مشارکت نهادهای حمایتی، حاکمیتی، دستگاه های دولتی و مجموعه های اقتصادی و همراهی همیشگی مردم خیران، بتوانیم زمینه پیشرفت تحصیلی را برای آنان فراهم نماییم.
بختیاری با تاکید بر اینکه حدود ۴۰ مرکز شبانه روزی امداد پذیرای دانش آموزان نیازمند در مناطق محروم کشور است، اضافه کرد: مادران سرپرست خانوار با وجود همه مشکلات، این فرزندان را امید فردای خود قرار داده اند و همه ما موظفیم به این آینده سازان ایران اسلامی کمک نماییم تا از حداقل امکانات آموزشی برخوردار شده و از رقابت تحصیلی با دیگر دانش آموزان، احساس ضعف و کمبود اعتماد به نفس نداشته باشند.
وی با اشاره به اینکه ۶ هزار نفر از دانش آموزان تحت حمایت امداد برگزیده تحصیلی هستند، تصریح کرد: معتقدیم سنگرهای خدمت در کشور باید توسط این عزیزان که سختی کشیده هستند اشغال شود تا با استفاده از هوش و استعداد پرورش یافته، تاثیرگزاری خویش را بر توسعه کشور نشان دهند.
رئیس کمیته امداد برگزاری جشن عاطفه ها را فرصتی خوب برای کمک به دانش آموزان محروم دانست و اظهار داشت: همانند گذشته، معلمان دلسوز آموزش و پرورش پرچم دار برگزاری این جشن هستند و امیدواریم با کاهش مشکلات ناشی از ویروس کرونا، شاهد برگزاری جشن عاطفه ها در مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی و همینطور از راه روش های مجازی باشیم.

سه میلیون دانش آموز کشور به آموزش مجازی دسترسی ندارند
محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش هم در این جلسه با اشاره به راه اندازی سامانه آموزش مجازی برای دانش آموزان با عنوان «سامانه شاد» اظهار داشت: در سال تحصیلی گذشته بعد از شیوع ویروس کرونا، از بیشتر از ۱۴ میلیون دانش اموز سراسر کشور حدود ۱۰ میلیون نفر در این سامانه عضو شدند و بیشتر از سه میلیون دانش آموز به دلایلی همچون نداشتن گوشی هوشمند یا تبلت یا عدم دسترسی به اینترنت، امکان استفاده از این سامانه را پیدا نکردند و در خطر ترک تحصیل قرار گرفتند.
وی دسترسی به ابزارهای آموزشی فناورانه را یک لزوم دانست و اضافه کرد: امروز مدرسه به یک تبلت تبدیل گشته و نگرانیم که پیشرفت های کشور در حوزه پوشش تحصیلی و کاهش نرخ ترک تحصیل به خطر بیفتند و اهدافی که به خوبی پیش رفته است، متوقف شود.
وزیر آموزش و پرروش بر استفاده از ظرفیت خیران برای توسعه آموزش مجازی در کشور تصریح کرد و افزود: خیران مدرسه ساز می توانند با تمرکز بر خرید تبلت برای دانش آموزان، مدارس را به خانه نیازمندان ببرند.
حاجی میرزایی اظهار داشت: اصل برای ما در تحصیل دانش آموزان، برگزاری حضوری کلاس ها است؛ با ستاد ملی کرونا مذاکره کرده ایم و امیدواریم با یک برنامه ریزی دقیق، در مناطقی که امکان برگزاری کلاس حضوری وجود داشته باشد مدارس از ۱۵ شهریور بازگشایی شود و در مناطق دیگر، آموزش از راه صدا و سیما و مجازی برقرار شود.
وی اظهار نمود: ۳۰ درصد مدارس ما زیر ۳۵ نفر دانش آموز دارد که حدود ۱۰ درصد دانش آموزان کشور را شامل می شوند و امکان برگزاری کلاس حضوری را دارند. در بعضی مناطق هم استفاده از روش زوج و فرد کردن دانش آموزان بعنوان یک چاره پیشنهاد شده است تا بخشی از نگرانی مسؤلان در مورد تأمین ابزار و تجهیزات آموزش مجازی برطرف شود.


تعهد دولت برای تأمین تجهیزات فناورانه آموزشی دانش آموزان تحت حمایت
در ادامه این جلسه، محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری نشست مدیران کمیته امداد و معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: مکاتبات در مورد تأمین تبلت برای دانش آموزان تحت حمایت امداد انجام شده و معاون اول رئیس جمهور تهیه این تجهیزات را بعنوان یک تعهد دولت پذیرفته و بر اجرای آن تاکید دارد.
وی افزود: اگر نتوانیم امکانات آموزش مجازی را برای دانش آموزان محروم فراهم نماییم، فاصله آموزشی شدت گرفته و در آینده به یک شکاف طبقاتی غیر قابل جبران با آثار و تبعات مختلف اجتماعی تبدیل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، علاوه بر تعهد وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه برای تأمین ۲۵ هزار تبلت و فراهم کردن دسترسی به اینترنت برای دانش آموزان تحت حمایت امداد، مدیرعامل بنیاد علوی برای تهیه ۱۴ هزار تبلت اعلام و نمایندگان بنیاد برکت، بنگاه های اقتصادی همچون ایمیدرو و... برای خرید تبلت ویژه دانش آموزان محروم اعلام آمادگی کردند. همینطور رئیس شورای هماهنگی بانکهای دولتی بر آمادگی شبکه بانکی کشور برای اختصاص منابع بانکی حوزه مدرسه سازی برای خرید تبلت تصریح کرد.
منبع:

1399/05/13
22:06:39
5.0 / 5
2500
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید