بازی اندروید

روزنامه نگار فرانسوی در تهران چه می کند؟

روزنامه نگار فرانسوی در تهران چه می کند؟

به گزارش بازی اندروید، عماد حمرونی معتقد است: نظرات بین المللی درباره ی سینمای ایران و قابلیت های فنی آن نگاهی مثبت و درست است و به ویژه جامعه تحصیل کرده غربی برای سینمای ایران احترامی بسیار قائل است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، عماد حمرونی، کارشناس رسانه و روزنامه نگار فرانسوی درباره ی نگاه دنیا نسبت به سینمای ایران اظهار داشت: در سطح دنیا نسبت به هنر کشور ایران دو نگاه سیاسی و سینمایی و فنی در جریان است. به نظر من نظرات بین المللی درباره ی سینمای ایران و قابلیت های فنی آن نگاهی مثبت و درست است و به ویژه جامعه تحصیل کرده غربی، برای سینمای ایران احترامی بسیار قائل است. سینمای ایران برنده جوایز معتبر بین المللی مختلفی شده است و نقش مهمی در خلق ارتباط هنری و اجتماعی دارد.
او افزود: از حضورم در شانزدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» بسیار خوشحال هستم. این رویداد نقشی مهم در ترسیم حقایق و وقایع جاری در دل ایران دارد و واقعیات را به ترسیم می کشد و من کار مسئولان برگزاری این رویداد را تحسین می کنم.
حمرونی بیان کرد: امروز به تماشای مستند «دنیای وحشی زاگرس» ساخته فرشاد افشین پور نشستم. تکنیک فیلمبرداری و نکات فنی فیلم نظر من را به خود جلب کرد. به نظر می آید که ایران در حوزه فیلمبرداری نسبت به گذشته خود پیشرفت بسیاری داشته است. در گذشته ما چهره هنری معروف هنر ایران را می شناختیم اما امروزه جدا از اسامی خود تکنیک و محتوای هنر ایرانی توجهات را به سمت خود جلب می کند.
او افزود: هدف من از حضور در این رویداد سینمایی انتقال اخبار واقعی درباره ی هنر ایران با دیگران بود. چون واقعیاتی که به ایران نسبت داده می شود با حقیقت در جریان متفاوت است و در این حالت، نقش رسانه ها است که برای بیان حقایق پررنگ می شود. سینما، شعر، موسیقی و هنر راه پیوند جهانی است و مردم همه جای دنیا را به هم متصل می کند.
حمرونی در آخر اظهار داشت: من دوست دارم به جهان بگویم که سینمای ایران تا چه اندازه پیشرفته است و نسل جدید هنرمندانش از ابزارها و تکنولوژی های روز دنیا استفاده می نمایند. در این جشنواره خلاقیت هنرمندان به خوبی مشهود است. باید بگویم من به کشور ایران بسیار علاقه دارم و از حضور باردیگر در این کشور بسیار خوشحال هستم.
عماد حمرونی کارشناس رسانه و روزنامه نگار فرانسوی، مدرس موسسه مطالعات سیاسی پاریس و تحلیلگر شبکه های المیادین، فرانس ۲۴ و دیگر شبکه های بین المللی برای حضور در نشست های تخصصی با عنوان میزحقیقت به ایران سفر کرده است.
"روایت ها؛ دور و نزدیک"، "مستندسازان و جهان امروز" و "مستندسازی و استراتژی های رسانه ای" سه نشست تخصصی با عنوان «میز حقیقت» هستند که در حاشیه برگزاری شانزدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت در پردیس ملت برگزار می گردد.
این جلسه ها با حضور میهمانان جشنواره، اساتید دانشگاه، دانشجویان و سایر علاقه مندان روزهای دوشنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۸: ۳۰ در سالن ۱۲ پردیس سینمایی ملت برگزار می شود.
شانزدهمین جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی مقدم تا ۲۵ آذر در پردیس ملت برگزار می گردد.
منبع:

1401/09/21
15:46:42
5.0 / 5
488
تگهای خبر: تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید