بازی اندروید

آواتار پرفروش ترین اکران ۲۰۲۲ شد

آواتار پرفروش ترین اکران ۲۰۲۲ شد

به گزارش بازی اندروید، فیلم «آواتار: راه آب» با پیشی گرفتن از «تاپ گان ماوریک» در گیشه جهانی، عنوان پرفروش ترین فیلم اکران شده در سال 2022 را از آن خود کرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از هالیوود ریپورتر، ساخته «جیمز کامرون» تا روز جمعه ۱۶ دی ماه، ۴۵۴ میلیون دلار در آمریکا و بیش از یک میلیارد دلار در دیگر کشورها فروخته تا مجموع فروش جهانی این فیلمی علمی-تخیلی به ۱.۵۱ میلیارد دلار برسد.
این فیلم اکنون در رتبه دهم پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینمای قرار دارد و بعد از «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» (با فروش ۱.۹۱۶ میلیارد دلار) در رتبه دوم موفق ترین فیلم های سینمایی از شروع همه گیری کروتا تا حالا قرار گرفته است.
فیلم «تاپ گان: ماوریک» نیز که اکران خودرا در ماه می ۲۰۲۲ آغاز نموده بود در نهایت فروش ۱.۴۹ میلیارد دلاری را در گیشه جهانی رقم زده بود.
زمانی که فیلم پرهزینه «آوتار: راه آب» اکران خودرا شروع کردند، بسیاری بر این باور بودند که فروش آغازین این فیلم کمتر از انتظارات است اما این فیلم به سرعت به روند موفق خود در گیشه بارگشت.
«جیمز کامرون» طی ۲۵ سال قبل دو فیلم «تایتانیک» و بعد از آن «آوتار» را به صدر لیست پرفروش ترین فیلم های تاریخ سینما رسانده است. «آوتار: راه آب» یکی از پرهزینه ترین فیلم های تولید شده تمام ادوار است و خود کامرون قبل از این عنوان کرده بود برای اینکه این فیلم را یک موفقیت تجاری توصیف نماییم باید حداقل دو میلیارد دلار در گیشه بفروشد.
گفته می شود بودجه ساخت اولین دنباله فیلم «آواتار» با هزینه های بازاریابی به ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است.
ر «آواتار: راه آب» بازیگرانی چون «سم ورتینگتون»، «زویی سالدانا»، «کیت وینسلت» و «سیگورنی ویور» ایفای نقش می کنند و به داستان بیش از یک دهه قبل از قسمت اول این فیلم می پردازد.
قسمت اول فیلم «آواتار» در سال ۲۰۰۹ به سینما آمد و در نهایت با ۲.۸۴ میلیارددلار، عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما را بدون احتساب تورم از آن خود کرد و به همراه «انتقام جویان: آخر بازی»، «تایتانیک»، «جنگ ستارگان: نیرو بی می خیزد» و «انتقام جویان: جنگ ابدیت» تنها فیلم هایی هستند که تا حالا فروشی بیش از ۲ میلیارد دلار داشته اند.
«جیمز کامرون» سال ها صرف ساخت و فیلم برداری دنباله های «آواتار» با بودجه میلیارد دلاری کرده است. فیلمبرداری «آواتار: راه آب» در سال ۲۰۱۷ و همزمان با سومین فیلم از این مجموعه که مقرر است در سال ۲۰۲۴ اکران شود، شروع شد. او همین طور درحال کار بر روی فیلم چهارم و پنجم است که به ترتیب برای اکران در سال ۲۰۲۶ و ۲۰۲۸ برنامه ریزی شده است.
1401/10/17
10:29:01
5.0 / 5
353
تگهای خبر: بازی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بازی اندروید