بازی اندروید

انتقال كودكان كار و خیابان دارای علایم كرونا به مراكز درمانی

انتقال كودكان كار و خیابان دارای علایم كرونا به مراكز درمانی

به گزارش بازی اندروید مدیركل بهزیستی شهر تهران با اشاره به توزیع بسته های بهداشتی بین كودكان كار و خیابان اظهار داشت: در صورت مشاهده علایم كرونا در میان این كودكان آنها به سیستم درمان ارجاع داده می شوند و هزینه ای بابت درمان از آنها دریافت نمی گردد.


سعید آرام در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه پروسه توانمندسازی کودکان کار و خیابان فرایندی زمان بر و طولانی مدت است، اظهار داشت: این روند در دست اجراست و تا الان از بین ۶۰۰ خانوار شناسایی شده زمینه توانمندسازی ۸۰ خانوار فراهم گشته است. بدین سان شرایطی به وجود آمده است که کودکان خانواده های مذکور دیگر در خیابان نیستند.
وی با اعلان اینکه با کمک برنامه ها و طرح های آموزشی خانواده این کودکان در راه اشتغال قرار گرفته اند، اضافه کرد: در عین حال مددکاران و نیروهای تخصصی در کنار این خانواده ها حضور دارند تا اگر مشکل احتمالی اتفاق بیفتد نسبت به برطرف نمودن آن اقدام نمایند. برای سایر خانواده های شناسایی شده نیز این پروسه ادامه دارد تا آنها نیز وارد چرخه توانمندسازی شوند.
مدیرکل بهزیستی شهر تهران درباب حفاظت و آموزش کودکان کار و خیابان در مقابل شیوع ویروس کرونا نیز توضیح داد: بسته های بهداشتی همچنان بین کودکان کار و خیابان توزیع می شود و نیروهای تخصصی اورژانس اجتماعی در محل تجمع کودکان حضور پیدا می کنند تا ضمن ارائه آموزش های لازم، بسته های بهداشتی را نیز توزیع کنند.
آرام افزود: همین طور در صورت مشاهده علایم بیماری، این کودکان به مراکز بهداشتی و پزشکی ارجاع داده می شوند. مواردی نیز مشاهده شده بودند که علایم مشکوک به کرونا داشتند و طی هماهنگی به سیستم درمانی منتقل شدند. همین طور نیروهایی که در چهارراه ها حضور پیدا می کنند علاوه بر توزیع لوازم بهداشتی، مبادرت به تب سنجی نیز می کنند تا اگر کودکی گرفتار مشکل است، هرچه سریع تر به سیستم درمانی انتقال داده شود.
بگفته وی، سازمان بهزیستی و سیستم درمانی نیز هزینه درمانی این افراد را پرداخت می کنند و در صورت مبتلاشدن به کرونا هزینه ای از این کودکان دریافت نمی گردد.
مدیرکل بهزیستی شهر تهران در آخر با تاکید بر اینکه طرح اخیر بهزیستی مبتنی بر طرح دوستدار کودک است، اظهار نمود: بنا بر این اصلا قصد جمع آوری کودکان به شکل ضربتی را نداریم. در این راه نیازمند کمک مردم هستیم. این کمک ها باید هدفمند باشد و به شکل مستقیم به کودکان داده نشود چونکه سبب تداوم حضور کودکان در خیابان خواهد شد. بهتر است این کمک ها در جهت توانمندسازی کودکان در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار بگیرد.
منبع:

1399/05/14
14:13:55
5.0 / 5
2049
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بازی اندروید