بازی اندروید
در یك شركت دانش بنیان محقق شد؛

تولید آسفالت هوشمند برای کاهش تصادفات

تولید آسفالت هوشمند برای کاهش تصادفات

به گزارش بازی اندروید، شرکت دانش بنیان ایرانی موفق شد تا با تولید آسفالت هوشمند ضمن ارتقا کیفیت جاده ها، به کاهش تصادفات کمک نماید.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان، مسعود علیزاده یکی از مدیران یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: یکی از اساسی ترین مبادی پیشرفت در هر کشوری، توسعه زیرساخت های مادر و بنیادین است. اساسا زیرساخت های در رابطه با حمل و نقل هم یکی از بنیان های مهم پیشرفت و رشد و توسعه کشور ما هستند.
وی اضافه کرد: با عنایت به ورود فناوری در توسعه زیرساخت جاده ای در بسیاری کشورهای توسعه یافته و درحال توسعه، لازم دیدیم که در این عرصه ورود نماییم، در این شرکت با ایجاد یک هسته فناور، سعی شده تا به روزترین فناوری ها در این عرصه بومی سازی شود.
وی اظهار داشت: این شرکت فناور مجموعه ای از قیرهای هوشمند را تولید کرده است. مسئله خرابی جاده ها در کشور و صدمه های که در طولانی مدت ترمیم نمی گردد، همچون مباحث پردامنه میان کارشناسان بوده است. به غیر از هزینه های سنگین، تصادفات و کشته و زخمی های که این تصادفات به بار می آورد، همچون مشکلات موجود در این حوزه است.
علیزاده تصریح کرد: نسل جدید قیرهای هوشمند به روش پلیمریزاسیون، خیلی از مشکلات قیرهای پیشین را ندارد و از آن در تهیه آسفالت های جدید استفاده می شود. یکی از خصوصیت های مهم این آسفالت ها، خاصیت خود ترمیم شوندگی آنها است. این آسفالت از حافظه شکلی برخوردار است، یعنی بعد از تغییر حالت و خرابی احتمالی، می تواند به حالت اولیه خود بازگردد.
وی اظهار داشت: یکی دیگر از خصوصیات این محصول دانش بنیان، عمق و دوام بیشتر آنها است، همینطور در مقابل یخ زدگی مقاومت بیشتری دارد و از لغزندگی کمتری برخوردار می باشد. این خصوصیت های مختلف سبب شده است که سطح تصادفات در این نوع آسفالت ها کاهش پیدا کند.
مدیر این شرکت اضافه کرد: این محصول در حدود ۱۰۰ هزار تن در شهر مشهد و دیگر شهرهای خراسان، اجرا شده است. همینطور آسفالت های که با استفاده از پلیمر خارجی ساخته شده اند، معمولا ۲۵۰ درصد از نمونه مشابه آسفالت های معمولی گران تر هستند، در حالیکه قیمت آسفالت هوشمند و پلیمری این شرکت تنها ۱۵ درصد از آسفالت معمولی بالاتر است.

1401/10/21
08:06:27
5.0 / 5
460
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بازی اندروید