بازی اندروید

پیام معاون هنری به جشنواره تئاتر فجر

پیام معاون هنری به جشنواره تئاتر فجر

به گزارش بازی اندروید، در آستانه برگزاری جشنواره تئاتر فجر، معاون هنری وزارت ارشاد به این رویداد پیام داد که در بخشی از آن آمده است: «امروز عرصه فرهنگ و بخصوص صحنه مقدس تئاتر، خود یک سنگر جدی برای مبارزه است. صحنه ای است از یک جنگ تمام عیار فرهنگی که سربازان جان برکفش که خانواده ی سختکوش، فهیم وکم توقع تئاترند با دستان خالی مقابل شمشیرهای آخته دشمنِ تا دندان مسلح که از همه چیز در این جبهه به مثابه ی سلاح استفاده می نماید، ایستاده اند و خیال تسلیم شدن ندارند.»


به گزارش بازی اندروید به نقل از اداره کل هنرهای نمایشی، محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به چهل و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر پیام فرستاد.
متن پیام به این شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
«انا زینا السماء الدُنیا بزینه الکواکب»
«ما آسمان دنیا را زیبا نمودیم و با ستاره ها تزئین کردیم.»
(قرآن، سوره صافات، آیه 6)
بار دیگر به روزگاری رسیدیم که در یک ضیافت بی بدیل فرهنگی به استقبال تکرار یکی از صفات خداوند بی همتا و لایزال برویم: «خلق زیبایی» که همواره مورد توجه و لطف حضرت حق بوده است و رکن هستی بر زیبایی دوستی ِ او بنا شده.
«زنده باد» و «جاوید همتتان» می طلبد شکوه و جلالی که با تلاشی کم نظیر و درکی شاینده در این دوران توسط هنرمندان تئاتر سربلندِ کشور عزتمندمان ایران به صحنه رسیده و در جهادی کم رقیب، حرکت و سرعت قطارش تضمین شده و حتی چند ایستگاه هم تا مقصد به آن اضافه شده است.
امروز عرصه فرهنگ و بخصوص صحنه مقدس تئاتر خود یک سنگر جدی برای مبارزه است. صحنه ای است از یک جنگ تمام عیار فرهنگی که سربازان جان برکفش که خانواده ی سختکوش، فهیم وکم توقع تئاترند با دستان خالی مقابل شمشیرهای آخته دشمنِ تا دندان مسلح که از همه چیز در این جبهه به مثابه ی سلاح استفاده می نماید، ایستاده اند و خیال تسلیم شدن ندارند.
امروز مردم فهیم کشور باید به حوزه های فرهنگی برای رشد، برای مقاومت، برای پیروزی و برای اثبات حقانیت خود به جهان جدی تر نگاه کنند و مسئولین در رابطه با این عرصه ها باید فضا را برای این نگاه جدی تر و این شکل توسعه یافته از مشارکت عمومی در فرآیندِ توسعه فرهنگی کشور آماده تر کنند. بر ذمه ی ماست که دستان سربازان جبهه ی تئاتر را پُرتر نماییم و اجازه ندهیم که بی سلاح بجنگند.
بی شک این یک مطالبه بر حق از سوی تئاتر می تواند باشد که تجلی حقانیت آن حضور چشم گیر، عاشقانه، سنجیده و مدبرانه ی هنرمندان تئاتر کشور در چهل و یکمین دوره از جشنواره ی تئاتر فجر در جلوه ای داخلی و بین المللی است؛ در دوره ای که به نظر می آید می تواند اولین گام از فراز تازه زیستِ این جشنواره و نو شدن اهداف آینده سازش باشد.
خداوند زیباست، زیبایی آفریده و زیبایی را دوست دارد. خوشا به سعادتتان که در این جشن پر شکوه فرهنگی تا این حد زیبا ظاهر و حاضر شده اید و نگاه باریتعالی را به خود جذب کرده اید.
سایه تان مستدام
اجرتان مشکور»1401/10/30
15:51:53
5.0 / 5
416
تگهای خبر: جشنواره , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید