بازی اندروید
زارع پور در حاشیه هیئت دولت:

سامانه رادار گیم برای افزایش سرعت بازی ها شروع به کار کرد

سامانه رادار گیم برای افزایش سرعت بازی ها شروع به کار کرد

به گزارش بازی اندروید، وزیر اطلاعات اظهار داشت: برای افزایش سرعت دانلود بازی ها، افزایش سرعت خود بازی ها و کاهش پینگ سامانه ای به نام سامانه رادار گیم به راه افتاده است.به گزارش بازی اندروید به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بامداد امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران گفت: ریاست محترم جمهور در روزهای انتخابات وعده ای برای کاهش پینگ بازی ها و افزایش سرعت بازی ها دادند و سه هفته پیش اعلام کردم سرویسی دراین زمینه درحال راه اندازی است که از روز گذشته این خدمت جدید برای گیمرها فعال گردیده است.
وی عنوان کرد: با این اقدام امیدوار هستیم شاهد افزایش سرعت دانلود بازی ها، افزایش سرعت خود بازی ها و کاهش پینگ را داشته باشیم و برای آن سامانه ای تحت عنوان Radar.game «رادار گیم» طراحی شده است. در مورد بازی های پر کاربرد در کشور بازیکنان می توانند پینگ بازی ها را قبل و پس از بازی ببینند.
وزیر ارتباطات اشاره کرد: ابزارهایی طراحی شده که بازیکنان می توانند با دانلود آن از آن ابزارها بهره گیرند تا تجربه کاربری خودرا بهبود بخشند. از شب گذشته که ابن موضوع را در صفحه شخصی خود اعلام کردم نزدیک به پنج میلیون نفر از آن استفاده کردند.
زارع پور افزود: ۴۰۰ هزار نفر نیز همزمان از این ابزار استفاده کردند که بیان کننده آنست که این سرویس در کشور مورد نیاز بوده است و ان شاءالله این مسیر ادامه خواهد داشت تا ما بتوانیم تجربه کاربری اقشار مختلف را بهبود ببخشیم.
وی در ارتباط با دستور رییس جمهور برای حل مشکل اینترنت و فضای مجازی اشاره کرد: رییس جمهور در جلسه روز یکشنبه دولت دستور صادر کردند برای تسهیل دسترسی مردم به فضای مجازی مشکلات موجود را بررسی نماییم. کارگروهی به شکل ویژه تشکیل شده و دوستان درحال بررسی هستند تا ببینیم مشکلات در چه لایه هایی وجود دارد.
وزیر ارتباطات اشاره کرد: تعدادی از مشکلات ریشه در گذشته دارد و مربوط به بخش های فنی و زیرساختی است مانند عدم گسترش زیرساخت های ارتباطات ثابت در کشور که ان شاءالله با پروژه فیبر نوری شتاب بگیرد و در سال ۱۴۰۲ شاهد اتفاق های خوبی خواهیم بود.
زارع پور اظهار داشت: هم اکنون کار در ۱۰ استان شروع شده و با سرعت پیش می رود. در بخش ارتباطات همراه نیز با افزایش ظرفیت شبکه و واگذاری فرکانس های جدید کار خودرا انجام می دهیم تا شاهد افزایش کیفیت و سرعت بیش از پیش اینترنت در کشور باشیم.
وی اضافه کرد: بخش هایی هم خارج از محدوده اختیارات وزارت ارتباطات است همچون محدودیت های اعمال شده، که در تلاش هستیم تا قسمتی از آن که قابل برطرف شدن است مرتفع شود.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: ممکنست دلیلهای تعدادی از محدودیت ها طی دو دهه گذشته از بین رفته باشد و بتوان آنرا بازبینی کرد تا نیاز مردم به فیلتر شکن کاهش پیدا کند.
زارع پور اشاره کرد: یکی از دلیلهای کندی اینترنت این است که با روشن شدن فیلترشکن سرعت دسترسی و کیفیت آن کاهش می یابند و مخاطرات امنیتی نیز وجود دارد. تلاش داریم در نهایت بهبود تجربه کاربری هموطنان در زمینه استفاده از فضای مجازی را داشته باشیم.
وی در ارتباط با تامین امنیت برگزاری کنکور بیان کرد: هفته گذشته اعلام کردم برمبنای مصوبه شورای امنیت کشور درخواستی از وزارت علوم عنوان شد و این درخواست مورد بررسی قرار گرفت. ما با قطع سراسری اینترنت مخالف هستیم.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: برمبنای مصوبه شورای امنیت کشور، وزارت علوم درخواستی مطرح کرده بود در جلسه هفته پیش شورای امنیت کشور عنوان شد. قبلا هم اعلام کردم ما با قطع سراسری اینترنت هم چنان مخالفیم، در جلسه هم با قطع سراسری موافقت نشد.
زارع پور اظهار داشت: آنچه که فردا اتفاق می افتد قطع اینترنت از ساعت ۷.۵ تا ۱۱.۵ فقط در محدوده حوزه های امتحانی کنکور آن هم با اطلاع قبلی است. تلاش همکاران ما این است که در محدوده BTSهایی که اینترنت قطع می شود به افرادی که در مجاورت آن BTS ها هستند اطلاع رسانی شود تا برنامه ریزی کنند. اینترنت ثابت هم به هیچ وجه قطع نمی گردد.


منبع:

1401/11/01
12:00:31
5.0 / 5
436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بازی اندروید