بازی اندروید
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری:

بومی سازی کامل انسولین و قلم آن

بومی سازی کامل انسولین و قلم آن

به گزارش بازی اندروید، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از تولید انسولین بر پایه دانش و قلم آن تا سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: این ستاد ۵۰ میلیارد تومان از تولید انسولین و قلم آن در کشور حمایت کرده است.دکتر مصطفی قانعی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با آخرین وضعیت پروژه های تولید انسولین توسط شرکتهای دانش بنیان که توسط ستاد توسعه زیست فناوری مورد حمایت قرار گرفته اند، اظهار نمود: دو مورد پروژه تولید انسولین توسط ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی مورد حمایت قرار گرفته است.
وی در رابطه با نخستین کارخانه تولید انسولین اظهار داشت: کارخانه ای برای تولید انسولین اقدام نموده که انتظار می رود بتواند پس از جذب سرمایه ۲۰ میلیارد تومانی طی یک سال انسولین را وارد بازار کند.
وی اضافه کرد: پس از جذب سرمایه این کارخانه می تواند طی یک سال انسولین بر پایه دانش را به بازار عرضه کند؛ در واقع پس از جذب سرمایه ۴ماه کلینیکال ترایال و ۳ یا ۴ ماه تست پایداری صورت می گیرد.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری افزود: همینطور شرکت دیگری امکان تولید انسولین بر پایه دانش را دارد اما نمی تواند نیاز کل کشور را تأمین کند؛ تأمین نیاز کشور نیازمند ایجاد زیرساختهایی در این شرکت است.
به گفته قانعی، در کنار اینها تولید قلم انسولین توسط شرکتهای دانش بنیان شروع شده چونکه تنها تولید انسولین برای شرکتها اقتصادی نیست اما اگر با تولید قلم باشد عرضه انسولین به بازار اقتصادی تر خواهد شد.
وی اظهار داشت: این شرکتهای تولید کننده انسولین در صدد هستند با شرکتهای تولیدکننده قلم، همکاری و محصول نهایی را وارد بازار کنند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: پیشبینی می شود بزودی و شاید سال آینده انسولین و قلم آن توسط شرکتهای دانش بنیان به تولید برسد.
وی ضمن اشاره به میزان حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در زمینه تولید انسولین و قلم آن اظهار داشت: ستاد توسعه زیست فناوری به میزان ۵۰ میلیارد تومان حمایت کرده است. این حمایت در سال آینده بیشتر خواهد شد.

1401/11/08
11:55:07
5.0 / 5
385
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بازی اندروید