بازی اندروید

ماجرای پرحاشیه بازیگر ایرانی در اسکار

ماجرای پرحاشیه بازیگر ایرانی در اسکار

بازی اندروید: «آندره آ ریسبرو» در حالی به برخی تخلفات در کمپین تبلیغاتی برای اسکار 2023 متهم است که شهره آغداشلو نیز در سال 2004 در شریطی مشابه قرار داشت اما نامزدی اسکار خودرا حفظ کرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ورایتی، بعد از واکنش های فزاینده پیرامون نامزدی حیرت انگیز «آندره آ ریسبرو» در شاخه بهترین بازیگر زن، آکادمی اعلام نمود نگاه دقیق تری به کمپین های اسکاری برای نامزدهای امسال خواهد داشت و اعلام نموده روز سه شنبه در جلسه ای درباره ی لغو نامزدی این بازیگر و یا حفظ آن تصمیم گیری خواهدنمود.
تعدادی از تاکتیک هایی استفاده شده از طرف تیم تبلیغاتی فیلم «به لزلی» با بازی «آندره آ ریسبرو» مانند ارسال مستقیم ایمیل به اعضای آکادمی که به آنها پیشنهاد می دهد برای لابی کردن فیلم کمک کنند، مورد انتقاد قرار گرفته است. «فرانسیس فیشر» بازیگر انگلیسی-آمریکایی هم در اینستاگرام خود به سایر رای دهندگان پیشنهاد کرده که «آندره آ ریسبرو» را در رتبه اول رای بهترین بازیگر زن خود قرار دهند، برای اینکه نامزدی «ویولا دیویس» و «ددوایلر» در کنار «میشل یئو» و« کیت بلاشت» قطعی است که این مساله مغایر به قوانین تبلیغاتی اسکار است.
بیشتر دراین زمینه بیشتر بخوانید:
ورود آکادمی اسکار به یک نامزدی مشکوک!
باتوجه به مورد مشابهی که شهره آغداشلو، یکی دیگر از نامزدهای غافلگیرکننده گذشته را رد صلاحیت نکرد، ممکنست امیدی برای «آندره آ ریسبرو» وجود داشته باشد که نامزدی اسکار خودرا برای فیلم «به لزلی» حفظ کند.
در ۲۰ فوریه ۲۰۰۴، چهار روز پیش از آخرین مهلت رای گیری برای اسکار، یک آگهی در شماره ای از روزنامه ورایتی با محوریت نقش آفرینی قدرتمند شهره آغداشلو در فیلم «خانه ای از شن و مه» (۲۰۰۳) منتشر گردید. در این تبلیغ از چهار گزیده از اخبار چاپی و تلویزیونی استفاده شده است که در آن از بازی شهره آغداشلو در نقش مکمل زن تمجید می شود و سه مطلب از «رنه زلوگر« به عنوان «برنده» و آغداشلو به عنوان کسی که «باید برنده» شود، نام برده بودند.
«بروس دیویس» مدیر اجرائی آکادمی در آن زمان، این تبلیغ را یک حمله توصیف کرد و «جفری کاتزنبرگ» رییس وقت کمپانی «دریم ورکس» و «تری پرس» مدیر بازاریابی استودیو، هر دو بعد از بررسی دقیق عذرخواهی کردند و «کاتزنبرگ» به لس آنجلس تایمز اظهار داشت: «ما اشتباه بسیار بد و نابخردانه ای مرتکب شدیم».
آغداشلو در نهایت رقابت اسکار آن سال را به «رنه زلوگر» برای فیلم «کوهستان سرد» واگذار کرد.
در صورتیکه هیچ شکایت رسمی در ارتباط با نامزدی «ریسبرو» به آکادمی ارسال نشده است، برخی منابع و افراد تیم تبلیغاتی فیلم «به لزلی» را به نقض قوانین آکادمی برای تبلیغات انتخاباتی متهم کردند. یکی از پست های اینستاگرامی از حساب فیلم «به لزلی» همچون تخلفات احتمالی است که در آن ۱۰ فیلم برتر سال ۲۰۲۲ به انتخاب «ریچارد روپر» را بازنشر داده که در آن به بازی «کیت بلانشت» در «تار» اشاره می کند که بر مغایر با قانون تبلیغاتی شماره ۱۱ آکادمی است که در قسمتی از آن آمده است: «هر گونه تاکتیکی که رقابت را با نام یا عنوان مشخص نماید صراحتاً ممنوع است». از آن زمان این پست حذف گردیده است.
اگر کمپین تبلیغاتی «ریسبرو» قوانین آکادمی را نقض کند، آکادمی می تواند نامزدی اسکار وی را پس بگیرد؛ اتفاقی که تنها ۹ بار در تاریخ اسکار اتفاق افتاده است که البته هیچ گاه در شاخه های بازیگری نبوده است.

منبع:

1401/11/09
12:20:35
5.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بازی اندروید