بازی اندروید
معاون ساترا مطرح كرد:

حضور دادستانی در شورای مجوز ساترا

حضور دادستانی در شورای مجوز ساترا

بازی اندروید: معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا در سخنانی اصرار کرد که انتظام بخشی زیست بوم صوت و تصویر فراگیر موجب رشد سکوها خواهد شد. وی همین طور از حضور مشاور دادستان کل کشور در شورای مجوز ساترا آگاهی داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی، محمدصادق افراسیابی ـ معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا ـ اشاره کرد: هدف ساترا رشد و اعتلای زیست بوم صوت و تصویر فراگیر بوسیله انتظام بخشی زیست بوم، ارتقای سواد صوت و تصویر فراگیر کاربران، تنظیم گری اجتماعی، پشتیبانی از تولید و انتشار محتوای منطبق بر فرهنگ اسلامی ایرانی و حمایت های مشاوره ای و اجرائی در حوزه های حفظ حقوق مالکیت مادی و معنوی صاحبان آثار، آموزش و توانمندسازی فعالان زیست بوم و توسعه کسب و کارهای صوت و تصویر فراگیر با همکاری وزارتخانه های مختلف همچون وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات است.
ساترا رتبه دوم صدور مجوز را کسب کرد
افراسیابی درباره ی صدور مجوز فعالیت سکوها و مجوز تولید و انتشار آثار نمایش خانگی بیان کرد: اکنون ۳۳۷ سکو از ساترا مجوز دارند که ۱۴۷ سکو دارای مجوز انتشار محتوای نمایشی هستند. همین طور فقط در شش ماه گذشته ۴۰ سریال مجوز تولید را مشروط به انجام مراحل استعلام عوامل دریافت کرده اند. طبق ارزیابی که حدود ۴۰ روز پیش توسط مرکز پایش و بهبود فضای کسب وکار وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام شده، ساترا رتبه دوم صدور مجوز در درگاه ملی صدور مجوزها را کسب کرده که بیان کننده رویکرد حاکم بر سازمان صداوسیما برای تسهیل گری است.
حضور دادستان کل کشور از نزدیک در روند تصمیم گیری مجوزها
افراسیابی در ادامه به مذاکرات ساترا با دادستانی کل کشور با هدف انتظام بخشی به زیست بوم و در عین حال رسیدگی به اعتراضات احتمالی سکوها اشاره نمود و توضیح داد: طبق جلسه ای که ۲۸ دی ماه امسال با حضور مدیران سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و معاون حقوق عامه و پیش گیری از جرم دادستانی کل کشور با حضور نماینده معاونت فضای مجازی دادستانی و مشاور دادستان کل کشور برگزار شد، قرار شد مشاور دادستان کل کشور ضمن شرکت در جلسات شورای صدور مجوز انتشار ساترا از نزدیک در روند تصمیم گیری راجع به صدور مجوزها قرار گیرد و نکات مدنظر را اعلام کنند.
وی ادامه داد: در این نشست تمام اعضای جلسه متفق القول بودند که هیچ اثری نباید بدون مجوز از ساترا توسط سکوها منتشر شود. همین طور هر چند در گذشته رویه ای جهت بررسی اعتراض های احتمالی سکوها در زمینه انتشار آثار نمایش خانگی وجود داشت اما در این نشست تلاش شد تا روند مناسب تری جهت بررسی هر چه دقیق تر اعتراضات احتمالی تعیین شود.
معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا همین طور اظهار داشت: هر چند در گذشته رویه ای جهت بررسی اعتراض های احتمالی سکوها در زمینه انتشار آثار نمایش خانگی وجود داشت اما در این نشست تلاش شد تا روند مناسب تری جهت بررسی هر چه دقیق تر اعتراضات احتمالی تعیین شود.
ساترا صلاحیت لازم برای صدور مجوزها دارد
افراسیابی اشاره کرد: شاید در گذشته به خاطر عدم تبیین مناسب، برخی ابهامات درباب پشتوانه حقوقی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی برای برخی اشخاص وجود داشت اما امسال مجموع قوانین و مقرراتی که به سبب آن ساترا صلاحیت لازم را برای صدور مجوز سکوها و تولید و انتشار سریال های نمایش خانگی دارد، توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری اعلام گردید که اقدام خوب و به جایی بود.
وی ادامه داد: علاوه بر قوانین مورد استناد معاونت حقوقی ریاست جمهوری، در نگاشت نهادی سند معماری کلان شبکه ملی اطلاعات که به تصویب کمیسیون عالی ارتقای محتوای شورای عالی فضای مجازی رسیده و توسط مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ گردیده است تکالیف مهمی برای سازمان صداوسیما در نظر گرفته شده که از آن جمله موارد مربوط به نمایش خانگی و سامانه های نمایش ویدیوی درخواستی است.
معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا در آخر با اشاره به این که از ماه گذشته هر هفته مدیر یکی از سکوهای دارای مجوز از ساترا در جمع مدیران سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و نهادهای در رابطه با ماموریت تخصصی سکوی مدعو، حضور پیدا می کند، اشاره کرد: ساترا در این برنامه که «صمیمانه» نام گذاری شده بدنبال این است که مطالبات سکوها را بشنود و علاوه بر هم اندیشی برای ارتقای زیست بوم کمک نماید که میان نهادهای تخصصی در رابطه با سکو و مدیران سکو تعاملی برای رونق کسب و کارهای این حوزه بوجود آورد.
منبع:

1401/11/11
10:04:38
5.0 / 5
382
تگهای خبر: آموزش , اطلاعات , بدن , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید