بازی اندروید
مدیر خانه موزه انتظامی مطرح كرد:

فیلترینگ را که نمی توانیم حل کنیم، دنبال راه تازه باشیم

فیلترینگ را که نمی توانیم حل کنیم، دنبال راه تازه باشیم

به گزارش بازی اندروید، مدیر خانه موزه انتظامی می گوید: مدیران تئاتر که نمی توانند مساله فیلترینگ را حل کنند، بدین سبب باید دنبال راه های جایگزینی برای تبلیغات گروههای هنری باشند.


شکرخدا گودرزی در گفتگو با ایسنا از فعالیت باردیگر سالن تئاتر خانه موزه انتظامی خبر می دهد و با ابراز تاسف از شرایط دشوار گروه هایی که در این مقطع نمایش اجرا می کنند، می گوید: گاهی خودم شرمنده گروه ها می شوم که در این وضعیت دارند کار می کنند.
او ادامه می دهد: اینستاگرام یک فضای گسترده برای کسب وکار بود و اطلاع رسانی در آن کاملا جا افتاده بود اما پیامرسان های داخلی هنوز جا نیفتاده اند و نتوانسته اند مانند اینستاگرام هم فضای تجاری ایجاد کنند و هم فضای تبلیغات.
گودرزی اضافه می کند: هم اکنون و در گام اول گروههای نمایشی باید نوع مخاطب خودرا شناسایی کنند و بعد خود گروه برای جذب این مخاطب تلاش کند و راه های خلاقانه ای بیابد. بطورمثال در کار کودک، برقراری ارتباط با مدارس و مهدهای کودک، یکی از راه های جذب تماشاگر است.
او با تأکید بر لزوم یافتن راه های تازه برای جذب مخاطب در تئاترمی افزاید: یک گروه برای سالن خالی که نمی تواند روی صحنه برود چون تئاتر بدون تماشاگر بی معناست. فعلا در مقطعی هستیم که به فضای مجازی دسترسی نداریم و گروه ها هم برای تبلیغات محیطی کارهای شان پولی ندارند اما شهرداری و سازمان زیباسازی می توانند به گروههای نمایشی در کار تبلیغ و اطلاع رسانی کمک کنند. بخش دیگری هم به عهده خود گروه هاست تا بطورمثال با کارهایی مانند پخش تراکت بتوانند اطلاع رسانی کنند. البته اموری مانند شناسایی مخاطب و برقراری ارتباط با او برای کارهای کودک آسان تر است ولی برای گروههای بزرگسال، شرایط واقعا پیچیده تر است.
وی در پاسخ به این پرسش که باتوجه به سابقه همکاری اش با شهرداری فکر می کند سازمان زیباسازی چقدر با گروههای نمایشی برای تبلیغات شهری همراهی کند، توضیح می دهد: در گام نخست، مدیران تئاتر باید برای از دست رفتن تبلیغات در فضای مجازی به فکر جایگزین باشند. از طرف دیگر امکاناتی هم مانند بودجه فرهنگ عمومی کشور وجود دارد که قسمتی از آن می تواند در خدمت اطلاع رسانی تئاترها باشد. انجام این امور به مدیران تئاتر برمی گردد که هنرمندانی را که به سختی کار می کنند، یاری رسانند. خود من در خانه موزه انتظامی گاهی از شرایط گروه ها شرمنده می شوم. به خصوص که خیلی از آنان جوان هستند و برای ساخت یک کار ساده هم باید هزینه بالایی بپردازند. تنها کاری که می توانم انجام دهم، این است که به عنوان یک مشاور در کنارشان باشم ولی مدیران تئاتر واقعا باید چاره جویی کنند تا ببینیم چگونه می توانیم در کار بچه های تئاتری گشایشی ایجاد نماییم.



1401/11/20
12:27:02
5.0 / 5
478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بازی اندروید