بازی اندروید
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه امیركبیر:

تعامل مجموعه های دانش بنیان و صنعت گران برای حل مسئله

تعامل مجموعه های دانش بنیان و صنعت گران برای حل مسئله

بازی اندروید: رییس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری رویداد توسعه اکوسیستم نوآوری استان ها(تانا) برای همفکری و هم اندیشی درباره ی حل مسئله آگاهی داد.به گزارش بازی اندروید به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رویداد توسعه اکوسیستم نوآوری استانها (تانا) در پارک علم و فناوری با هدف رفع نیازها و چالش ها، از صنعت تا فناوری در محورهای مدیریت سبز اجرا شد.
رویداد تانا که به عنوان مجموعه ای از اقدامات تعریف می شود، با حمایت معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، سیاستگذاری و راهبری ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استانها و برنامه ریزی و اجرای پارک علم و فناوری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اجرا شد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلان اینکه برگزاری رویدادهای عرضه و تقاضای نیازهای فناورانه بمنظور ارتباط نزدیک بین شرکت های متقاضی فناوری و شرکت های عرضه کننده فناوری است، اظهار داشت: این پارک می تواند با پروسه حل مسئله، نیازمندی مجموعه هایی که مسائل خودرا مطرح کرده اند رفع کند.
سید فرهنگ فصیحی اظهار داشت: چنین رویدادی برای همفکری و هم اندیشی بین مجموعه های صاحب مسئله برگزار شده است تا بتوان با ایجاد ارتباط عرضه و تقاضا میان مجموعه های دانش بنیان و صنعت گران و شرکت های موجود در پارک تعامل خوبی برقرار کرد و امیدواریم که چنین برنامه هایی هدفمند و موثر باشد.
وی با اعلان اینکه ۴ پارک علم و فناوری در استان تهران داوطلب برگزاری این رویداد بودند، اظهار داشت: امیدواریم با محتوای خوب، کمک و تسهیل گری برای رفع نیازهایی که از طرف برخی مجموعه ها ارائه شده است بتوانیم مسائل مطرح شده را حل نماییم.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: پارک دانشگاه ۲۴۰ واحد فناور و مراکز اقماری دارد که از این تعداد بیش از ۱۰۰ شرکت هستند و نیمی از آنها دانش بنیان شده اند. ماموریت پارک، ارتباط با مجموعه های مختلف و ایجاد یک پروسه حل مسئله است.
از دیگر اهداف برگزاری رویداد تانا می توان به شناسایی ظرفیت ها، گروههای شایسته و طرح های فناورانه و نوآورنه در زمینه مدیریت سبز، تسهیل ارتباط مؤثر میان صاحبان ایده و سرمایه گذاران، شناسایی و رفع نیازهای فناورانه اعلام شده از طرف سازمان ها و نهادهای صاحب مساله و توسعه بازار شرکت های فناور و دانش بنیان و طرح های فناورانه اشاره نمود. بهینه سازی مصرف انرژی، مدیریت سبز (پساب، پسماند و انرژی)، مدیریت پسماند (شهری، کشاورزی و صنعتی) و پساب (صنعتی و شهری) محورهای این رویداد بودند.


منبع:

1401/12/16
14:18:06
5.0 / 5
363
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی اندروید