بازی اندروید

به بهانه اکران آنلاین فیلمی عاشقانه با بازی الناز شاکردوست و پارسا پیروزفر

به بهانه اکران آنلاین فیلمی عاشقانه با بازی الناز شاکردوست و پارسا پیروزفر

بازی اندروید: فیلم «تی تی» که اکران آنلاین آن شروع شده یکی از عاشقانه های چند سال قبل سینماست که کارگردانش آیدا پناهنده آنرا نوعی بیراهه رفتن یا شروع یک راه تازه در سینمای خود می داند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، «تی تی» چهارمین فیلم سینمایی آیدا پناهنده بعد از «ناهید»، «اسرافیل» و «پاییز نیکایدوها» (ساخته شده در ژاپن) است که سال ۱۳۹۸ ساخته شد و در جشنواره سی ونهم فیلم فجر هم به نمایش در آمد.
این فیلم از تیرماه امسال در سینماهای کشور روی پرده رفت و تا مدتی قبل که همچان اکران می شد به فروش بیش از ۲۱ میلیارد تومان رسید و حالا به اکران آنلاین رسیده است.
در «تی تی» الناز شاکردوست، پارسا پیروزفر و هوتن شکیبا بازیگران نقش اصلی هستند و پیروزفر نقش یک استاد فیزیک را دارد و شاکردوست یک خدمتگزار بیمارستان که رابطه ای خاص میان ان ها شکل می گیرد.
پناهنده در گفت وگویی تصویری با مجله «فیلم امروز» اظهار داشته بود: «تی تی» با دو فیلم «ناهید» و «اسرافیل» که معضلات اجتماعی در آنها پررنگ بود، متفاوت است و کمی به سمت سینمای کمتر اجتماعی می رود با روابط انسانی پررنگ تر.
«تی تی» یک گام شاید متهورانه تری در راه سینمای پناهنده است و شاید هم بیراهه رفتن و شروع یک راه جدید.


او درباره ی بازیگران این فیلم هم اظهار داشته بود: خیلی خوش شانس بودم که الناز شاکردوست، دو، سه ساعت بعد از خواندن فیلمنامه زنگ زد و بابت فیلمنامه قوت قلب داد و از همان جا همکاری و دوستی ما شروع شد. درباره ی پارسا پیروزفر هم از همان موقعی که فیلمنامه به اتمام رسید به او فکر می کردم چون شمایلی دارد که تنها فرد برای بازی در نقش استاد فیزیک ما می توانست باشد.
این فیلم در شهرهای رشت، ماسال و رضوانشهر در فصل زمستان ۱۳۹۸ تولید شده و شاکردوست یک ماه برای صحبت به لهجه غلیظ گیلکی تمرین می کرده و بعد در طول کار این تمرین با پیروزفر که خودش اهل انزلی است ادامه داشت.
پناهنده همین طور گفته است: من از نخستین روزی که فیلمسازی را شروع کردم دلم می خواست فیلم هایم را هم مردم دوست داشته باشند و هم منتقدها؛ یعنی یک سینمای ماندگار را دوست داشتم که به ذات هنر نزدیک باشد و این کار خیلی سختی است. هنوز هم یکی از چالش هایم همین است که چطور بین این دو حرکت کنم.
این کارگردان تاکید دارد که فیلمسازی اش تحت تاثیر سینمای آندره تارکوفسکی است هرچند فاصله کار او با تارکوفسکی تا ماه است. با اینحال معتقد می باشد شاید دلیل این که در هر سه فیلمش نشانه های حضور طبیعت و قاب بندهای زیبا از طبیعت عیان است، شاید به تحصیل وی در رشته فیلمبرداری سینما برمی گردد و این که اساسا زیبایی شناسی قاب برایش مهم می باشد. او گفته است: در تهران فیلم ساختن برایم دشوار است چون این شهر خاکستری و دیگر زشت، جایی نیست که دوربینم را در آن ببرم ولی در هر گوشه ای از ایران شم قصه پردازی و نگاه فیلمبردارانه ام تحریک می شود.

1401/12/18
18:13:47
5.0 / 5
370
تگهای خبر: آنلاین , بازی , تولید , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بازی اندروید