بازی اندروید

تاریخ سازان و جاماندگان اسکار ۲۰۲۳

تاریخ سازان و جاماندگان اسکار ۲۰۲۳

به گزارش بازی اندروید، در مراسم این دوره از جوایز اسکار، «میشل یئو» و «که هوی کو آن» دو بازیگر آسیایی و «روث کارتر» با کسب جایزه بهترین طراحی لباس بعنوان یک زن سیاهپوست تاریخ ساز شدند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و به نقل از ورایتی، اسکار ۲۰۲۳ درحالی به پایان رسید که «روث کارتر» به اولین زن سیاه پوستی تبدیل شد که تابحال دو جایزه اسکار را برای طراحی لباس دریافت کرده است، جایزه بهترین ترانه به «Naatu Naatu» رسید و اولین پیروزی این شاخه برای یک فیلم هندی رقم خورد و «میشل یئو» و «که هوی کو آن» بعنوان دو بازیگر آسیایی تاریخ ساز جوایز اسکار شدند.
با این وجود فیلمهای «الویس»، «فیبلمن ها»، «بنشی های اینیشیرین» و «تار» که در شاخه بهترین فیلم نامزد شده بودند، از مراسم دست خالی رفتند. در ادامه نگاهی داریم به قابل توجه ترین نامزدهایی که در نود و پنجمین دوره از جوایز اسکار شگفتی آفریدند یا نادیده گرفته شدند.
«آنجلا باست» که برای بازی در «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» در شاخه بهترین بازیگر زن نقش مکمل نامزد شده بود، با وجود این که در جوایز گلدن گلوب و جوایز انتخاب منتقدان بعنوان برگزیده معرفی شده بود، از اسکار جاماند.
از دیگر نامزدهای قابل توجه دیشب که مورد بی توجهی قرار گرفت به «کاترین مارتین » و فیلم «الویس» میتوان اشاره نمود. فیلم «الویس» شب گذشته با هشت نامزدی در مراسم شرکت کرد که در سه شاخه از آنها «مارتین» برای بهترین فیلم، طراحی تولید و طراحی لباس به نمایندگی از «الویس» نامزد شده بود. به نظر می رسید بعد از آنکه «آستین باتلر» برای بازی در «الویس» جایزه بفتا را دریافت کرده بود میتوان در شاخه بهترین بازیگر مرد اسکار هم انتخاب شود، اما «برندن فریزر» که در جوایز انجمن آمریکا برگزیده شده بود برای بازی در فیلم «نهنگ» بعنوان برنده شاخه بهترین بازیگر مرد نقش اول اسکار ارائه شد.
«روث ای کارتر» که برای «پلنگ سیاه: واکاندا برای همیشه» اسکار طراحی لباس در جوایز ۲۰۲۳ را به خانه برد، به یکی از شگفتی سازان این دوره از جوایز تبدیل شد. شاید در وهله اول غافلگیرکننده نباشد که این جایزه به چهره برجسته ای همچون «کارتر» تعلق پیدا کند، اما نکته قابل تامل اهدای بفتای طراحی لباس به «کاترین مارتین» بود.
«مندی واکر» هفته گذشته برای فیلم «الویس» جایزه بهترین فیلمبرداری فیلم بلند را به خود اختصاص داد و اولین زن برنده این جایزه نام گرفت. به نظر می رسید «واکر» می تواند این تاریخ سازی در جوایز اسکار هم تکرار کند، اما درنهایت این جایزه به «جیمز فرند» برای عملکرد تحسین برانگیزش در فیلم «در جبهه غرب خبری نیست » اهدا شد.
همینطور پیشبینی می شد، اسکار بهترین موسیقی متن به دو آهنگساز پیشین برنده اسکار، یعنی «جاستین هرویتز» برای «بابل» و «جان ویلیامز» اسطوره ای اهدا شود. اما «فولکر برتِلمان»، آهنگساز آلمانی بود که برای فیلم «در جبهه غرب خبری نیست» در این شاخه بعنوان برنده انتخاب گردید.

1401/12/23
10:04:22
5.0 / 5
470
تگهای خبر: بازی , پوست , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید