بازی اندروید

شهرام کرمی امید برای اجرا و چاپ دو کتاب جدید

شهرام کرمی امید برای اجرا و چاپ دو کتاب جدید

به گزارش بازی اندروید، شهرام کرمی که این روزها بیشتر در کار نوشتن است، امید دارد سال آینده نمایشی را به صحنه بیاورد.


این نویسنده و کارگردان تئاتر در رابطه با تازه ترین فعالیتهای خود در زمینه اجرای نمایش به ایسنا می گوید: این روزها بیشتر وقت و انرژی ام را بر نوشتن متمرکز کرده ام اما خیلی علاقه مندم سال آتی یکی از نمایشنامه هایم را به صحنه بیاورم.
او برای انجام این کار رایزنی های مقدماتی را انجام داده ولی چون هنوز به قطعیت نرسیده، ترجیح می دهد فعلاً در اینباره مطلبی عنوان نکند تا وقتی که جزئیات اجرای نمایش تازه اش مشخص بشود.
کرمی در ادامه از انتشار دو نمایشنامه تازه اش خبر می دهد.
به قول او، دو نمایشنامه وی با نامهای «روزهای ماهی» و «بی بی و دشت ارغوانی» اخیرا انتشار یافته اند.
«روزهای ماهی» اثری اجتماعی است که داستان آن در رابطه با مادری است که فرزند او سال ها پیش به جبهه جنگ رفته و پس از سال ها، مادر همچنان چشم به راه بازگشت فرزند است. این نمایشنامه با مضمون جنگ در جهت همان دغدغه و آثار قبلی نویسنده نوشته شده که پیشتر با نوشتن چند اثر چون «بلوط های تلخ» و «نامه های شرجی» و «پوتین های عموبابا« و «پوکه های برنجی» علاقه خویش را به موضوعات جنگ و مقاومت نشان داده است. آثاری که در چندین جشنواره ادبی و هنری برگزیده شده اند.
«پوتین های عموبابا» که در سال ۱۳۹۲ توسط نشر افراز انتشار یافت، جایزه کتاب فصل را دریافت کرد.


همینطور «نامه های شرجی» برگزیده جایزه اول نمایشنامه نویسی جشنواره مقاومت در سال ۱۳۹۵ شد. نمایشنامه «روزهای ماهی» در۴۰ صفحه و با شمارگان هزار نسخه توسط انتشارات هنر دفاع انتشار یافته است.
نمایشنامه دیگر شهرام کرمی که انتشار یافته، اثری با عنوان «بی بی و دشت ارغوانی» که برای مخاطب کودک و نوجوان نوشته شده است. نمایشنامه که در فضای فانتزی نوشته شده، روایت سفر بی بی، پیرزن تنها به همراه بچه های روستا است که به سمت دشت ارغوانی می روند. جایی که بی بی همیشه آرزو داشته برای زیارت برود. این نمایشنامه بعنوان جلد پنجم از مجموعه نمایشنامه های کودک و نوجوان رضوی انتشار یافته است.
پیشتر چند اثر کودک و نوجوان شامل رمان «تخت و مورچه» و نمایشنامه های «خورشید کجاست؟» و «شوراب و هشو» و «کفتران کوچه کاج« و «شکار بزرگ شنبه» از این نویسنده انتشار یافته و بارها اجرا شده اند.
نمایشنامه «شکار بزرگ شنبه» که توسط انتشارات سروش در سال ۱۳۹۸ انتشار یافته، برگزیده بخش هنر هجدهمین جشنواره کتاب رشد شده است. نمایشنامه «بی بی و دشت ارغوانی» در ۴۴ صفحه و با شمارگان پانصد نسخه از جانب انتشارات بنیاد بین المللی امام رضا (ع) انتشار یافته است.


منبع:

1401/12/26
23:51:05
5.0 / 5
411
تگهای خبر: جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بازی اندروید