بازی اندروید
ستاد علوم شناختی اعلام كرد؛

بیشتر از یکصد مرکز علمی و دانشگاهی به تجهیزات پیشرفته مجهز شدند

بیشتر از یکصد مرکز علمی و دانشگاهی به تجهیزات پیشرفته مجهز شدند

به گزارش بازی اندروید، در سالهای اخیر بیشتر از یکصد لابراتوار در مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی به تجهیزات و سیستم های پیشرفته ساخت ایران تجهیز شدند.به گزارش بازی اندروید به نقل از ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، با هدف ترویج، توسعه و گسترش فعالیتهای تحقیقاتی، علمی و فن آورانه درحوزه های دانش علوم شناختی و دسترسی محققان، متخصصان و پژوهشگران به امکانات و خدمات آزمایشگاهی، با حمایت و مشارکت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در سالهای اخیر بیشتر از یکصد لابراتوار در مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی به تجهیزات و سیستم های پیشرفته ساخت ایران تجهیز شدند.
حمایت از ایجاد زیرساخت های تحقیقاتی و علمی مورد نیاز کشور درحوزه علوم و فن آوری های شناختی، ایجاد شبکه ای برای اشتراک گذاری امکانات و خدمات آزمایشگاهی، جذب نخبگان و محققان کارآمد به فعالیت در حوزه های دانش علوم شناختی از اهداف مهم ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی است.
تشویق و ترغیب محققان و متخصصان برای دستیابی به خودکفایی و بومی سازی تجهیزات و پشتیبانی از تولید ابزارها و دستگاههای فن آورانه توسط مراکز و شرکتهای دانش بنیان هم یکی دیگر از سیاست های ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به حساب می آید.
ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی در جهت اهداف و برنامه های حمایتی و مشارکتی خود برای تجهیز مراکز علمی، تحقیقاتی به ابزارها و دستگاههای پیشرفته از راه تعامل با شمار زیادی از شرکتهای فعال درحوزه های شناختی، نسبت به تجهیز مراکز علمی، دانشگاهی و درمانی به دستگاه ها و تجهیزات مختلفی همچون سیستم های ثبت فعالیتهای الکتریکی مغز، سیستم رهگیر چشمی، دستگاه طیف نگاری کارکردی نزدیک فروسرخ و سیستم تحریک الکتریکی فراجمجمه ای اقدام نموده است.
در چارچوب سیاست های راهبردی این ستاد، مراکز علمی و دانشگاهی بیشمار دیگری در نقاط مختلف کشور با عرضه درخواست هایی خواهان بهره مندی از سیاست ها و برنامه های حمایتی و مشارکتی این ستاد برای تجهیز مراکز تحقیقاتی و تخصصی به دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته درحوزه علوم شناختی هستند.
ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به منظور توسعه زیرساخت و تجهیز لابراتوار های تحقیقاتی، تلاش می کند تا با تمرکز بر توسعه فن آوری های ثبت سیگنال و تحریک مغز، تجهیز لابراتوار ها و آماده سازی ابزارها و زیرساخت های مورد نیاز حوزه علوم شناختی در مراکز علمی و تخصصی را در دستور کار خود قرار دهد.
در چارچوب این سیاست، پشتیبانی از تولید تجهیزات داخلی و محصولات شرکتهای دانش بنیان در حوزه علوم شناختی در اولویت ستاد قرار دارد و با عنایت به سیاست های کلی ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، تابحال بیشتر از یکصد مرکز درمانی و دانشگاهی و تحقیقاتی به دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته ساخت داخل تجهیز شده اند.


منبع:

1402/02/01
17:53:04
5.0 / 5
378
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید