بازی اندروید

همیاری نمایشی ایتالیا و ایران برای گذر از پاندمی كرونا

همیاری نمایشی ایتالیا و ایران برای گذر از پاندمی كرونا

بازی اندروید: همه گیری ویروس جدید كرونا فعالیتهای هنری را هم با چالش های جدی مواجه كرده است. در این میان، برخی بر این عقیده اند كه هنر تئاتر با تهدید جدی در زمینه ادامه حیات روبه رو است، برخی هم معتقدند كه هنر نمایش، به احیای شیوه های یونان و روم باستان روی خواهد آورد. حال، گروهی از هنرمندان ایرانی و ایتالیایی در پروژه ای مشترك، از ویدیوپرفورمنس برای بهبود احوال عمومی در گذر از دوران كرونایی كمك گرفته اند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، «فراتر از مرز» نام پروژه ای تئاتری است که با همکاری چهار هنرمند تئاتر ایرانی و ایتالیایی و با حمایت چند کمپانی هنری و هم سفارت ایتالیا در تهران، بر آن است که علاوه بر انتقال پیام های مفید و کاربردی، کارکرد روحیه بخشی را برای دو جامعه ایتالیا و ایران که تحت تأثیر انتشار ویروس کرونای جدید، به شدت گرفتار چالش شدند، ایفا کند.
در این پروژه بین المللی که دانیال خیری خواه و علی شمس به همراه نیکولا پیانزولا و آنا دورا دورنا، در آن همکاری دارند، هشت اپیزود نمایشی کوتاه طراحی شده است که ویدیوهای آنها به صورت زیرنویس شده گفتار، تا هفدهم دسامبر به صورت متناوب منتشر خواهند شد.
در این ویدیوپرفورمنس ها به این مفاهیم پرداخته می شود که چگونه بیماری کووید ۱۹ زندگی ما را در چند اپیزود تغییر داد، عادت های جدید ما کدامند و رؤیاها و هیجانات ما حالا چیست؟ درواقع داستان زندگی جدید ما را در دوران کرونا، در یک همکاری فاصله مند بین ایتالیا و ایران، برای برون رفت از مرزهای تحمیلی روایت می کنند.
هم حالا اپیزود نخست این مجموعه با نام «فراتر از آینه» و مدت زمان ۶ دقیقه و ۲۰ ثانیه رونمایی شده و از راه صفحه های سفارت ایتالیا در تهران در فضای مجازی (یوتیوب، اینستاگرام و توییتر) قابل دسترس است.


شامگاه چهارشنبه سفارت ایتالیا در تهران، در مراسم محدودی و با رعایت پروتکل های بهداشتی ازجمله فاصله گذاری اجتماعی، با حضور برخی از فعالان رسانه ای و چهره های هنری همچون آتیلا پسیانی، بابک کریمی، بهناز جعفری و داوود بنی اردلان، اپیزود نخست این مجموعه را رونمایی نمود.
جوزپه پرونه – سفیر ایتالیا در تهران - و ویچنروز روسو اسپنا – مسؤول مطبوعاتی سفارت - در این مراسم رونمایی، در سخنانی، علاوه بر معرفی پروژه فراتر از مرز، به نقش کارساز هنر و هنرمندان در مواجهه با شرایط دشوار این چنینی اشاره و آرزو کردند که این اقدام مشترک و هم دیگر فعالیتهای هنرمندان بتواند شرایط را برای مردم دوستدار هنر در گذر از این دوران، بهبود بخشند.
علی شمس – کارگردان تئاتر – هم در سخنانی اظهار داشت: نام پروژه ما فراتر از مرزها است، چون پاندمی، مرز و محدودیت نمی شناسد، از طرفی هم هنرمندان همیشه قشر دغدغه مند جوامع بوده اند.
دانیال خیری خواه - بازیگر و پرفورمر - هم در سخنان کوتاهی، اولین تجربه خویش را در این حوزه، تجربه ای مهم و هیجان انگیز توصیف کرد.
همچنین دو هنرمند ایتالیایی پروژه هم در پیامی ویدیویی که در محل مراسم پخش گردید، با تاکید بر اینکه دوست داشتند به ایران سفری داشته باشند اما شرایط موجود این اجازه را به آنان نداده است، شادمانی خویش را از این همکاری مشترک ابراز کردند.
اپیزود نخست این پروژه نمایشی را با عنوان «فراتر از آینه» در ***اینجا*** می توانید ببینید.
منبع:

1399/05/17
13:18:15
5.0 / 5
2215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بازی اندروید