بازی اندروید
در دانشكدگان فنی دانشگاه تهران؛

نسل جدید خنک کننده ها ساخته شد

نسل جدید خنک کننده ها ساخته شد

به گزارش بازی اندروید، مینی چیلر گردشی بعنوان نسل جدیدی از دستگاههای خنک کننده توسط محققان دانشکدگان فنی دانشگاه تهران طراحی و تولید شد.به گزارش بازی اندروید به نقل از دانشگاه تهران، دکتر سید فرشید چینی دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران، از طراحی و ساخت مینی چیلرهای گردشی، نسل جدیدی از چیلرهای باکیفیت اطلاع داد و اظهار داشت: این چیلرها بی صدا و کنترل دما در آنها دقیق تر از نمونه های قبلی است.
دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران با این توضیح که نسل جدید چیلرها یا مینی سیرکولیتورها فاقد کمپرسور اوپولیتور هستند، اظهار نمود: این چیلرها مصارف و کاربردهای خاصی دارند که لابراتوار های پزشکی، دارویی و پژوهشی از آن جمله است.
وی با بیان اینکه الان این چیلرها در ظرفیت های مختلف ساخته شده است و به دلیل کنترل دقیق دما و بی صدا بودن منحصر به فرد هستند، تصریح کرد: مینی چیلرها فاقد کمپرسور اوپولیتور (جسم دوار) هستند، ازاین رو طول عمر بیشتری نسبت به بقیه نمونه های خود دارند.
دکتر چینی در رابطه با نحوه عملکرد چیلرها چنین توضیح داد: چیلرها دستگاه هایی هستند که برای کاهش حرارت از مایع کاری استفاده می نمایند. این مایع کاری می تواند بعنوان خنک ساز در انواع دستگاه ها و ادوات در ابعاد صنعتی و آزمایشگاهی مورد استفاده قرار گیرد. به صورت کلاسیک چیلرهای مورد استفاده در صنعت بر مبنای مکانیزم عملکردشان به دو دسته تراکمی و جذبی تقسیم می شوند.
دانشیار دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تهران بیان نمود: معمولا این نوع چیلرها علیرغم ظرفیت بالا، حجم و ارتعاشات زیاد دارند، اما در مینی چیلرهای گردشی، که نسل جدیدی از چیلرها هستند با استفاده از اثر ترموالکتریکی و به دلیل ظرفیت پایین، کارکرد خنک سازی بدون ارتعاش و بدون سر و صداست و بعلاوه، این دستگاه ها قابلیت کنترل بالا در محیط های آزمایشگاهی و پژوهشی را هم دارند که به همین علل، در سالهای اخیر، این نوع محصولات، محبوبیت بسیاری یافته اند.
این پروژه با همکاری یک شرکت دانش بنیان مستقر در دانشکدگان فنی دانشگاه تهران به انجام رسیده است.


منبع:

1402/02/31
12:33:13
5.0 / 5
355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید