بازی اندروید
سرپرست معاونت فناوری وزارت علوم:

نسبت اعتبارات پژوهش و فناوری به تولید ناخالص داخلی 0

نسبت اعتبارات پژوهش و فناوری به تولید ناخالص داخلی 0

به گزارش بازی اندروید، سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم ضمن اشاره به این که نسبت اعتبارات پژوهش و فناوری به تولید ناخالص داخلی ۰/۶۸ درصد است، تصریح کرد: باید این رقم را افزایش دهیم.به گزارش بازی اندروید به نقل از وزارت علوم، امید رضایی فر در اجلاس معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و فناوری سراسر کشور که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر مصطفی چمران و روز بزرگداشت بسیج اساتید، اظهار داشت: شهید چمران الگوی بی بدیل علم و عمل بود.
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم ضمن اشاره به اهمیت توسعه فناوری در کشور اظهار داشت: باید در یک فضای مشترک، توسعه علمی، فناوری و اقتصادی را به هم اتصال دهیم.
رضایی فر ضمن اشاره به این که نسبت اعتبارات پژوهش و فناوری به تولید ناخالص داخلی ۰/۶۸ درصد است، تصریح کرد: باید این رقم را افزایش دهیم، هر کشوری که این بخش را تقویت کرده به توسعه رسیده است.
وی با اشاره به اینکه چرا بین رتبه علمی و رتبه نوآوری در ایران تناسب وجود ندارد اظهار داشت: اقتصاد دانش بنیان احتیاج به حکمرانی و سیاست گذاری دانش بنیان دارد.
سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم تصریح کرد: مرجعیت علمی و فناوری با پیروی از سایر کشورها به دست نمی آید برای حرکت در لبه علمی نیاز داریم مرزهای دانش رشد پیدا کند.
رضایی فر اظهار داشت: مسیر نوآوری و توسعه لبه فناوری را با پیروی دنبال نکنیم، چون که در این صورت از رقابت های جهانی عقب می مانیم. باید به دنبال خلق مسیرهای جدید در فناوری باشیم.


منبع:

1402/04/02
18:47:14
5.0 / 5
305
تگهای خبر: آموزش , تولید , رقابت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بازی اندروید