بازی اندروید
معاون علمی رئیس جمهور مطرح كرد؛

پشتیبانی از محصولات خلاق با نشان های ایرانی برای بازارهای بین المللی

پشتیبانی از محصولات خلاق با نشان های ایرانی برای بازارهای بین المللی

به گزارش بازی اندروید، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور اظهار داشت: همگی باید تلاش نماییم تا ورود محصولات دانش بنیان و خلاق با نام و نشان ایرانی به بازار سایر کشورها از معبر کریدورهای صادراتی، میسر شود.به گزارش بازی اندروید به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی در حاشیه بازدید از شرکت های دانش بنیان و خلاق مستقر در هشتمین نمایشگاه نوشت افزار و تجهیزات مهندسی کشور، بر ظرفیتهای ارزش آفرین و بازارساز این حوزه اصرار کرد و اظهار داشت: حوزه نوشت افزار جز آن حوزه های بازارساز و پرظرفیت برای ارزش آفرینی است. مادامی که آموزش، یادگیری و تحصیل فرزندان کشور در جریان باشد، بازار و صنعت حوزه نوشت افزار نیز به قوت خود حرکت می کند، اما مهمست بتوانیم سهم قابل توجهی از این بازار را در اختیار شرکت های دانش بنیان و خلاق کشورمان قرار دهیم.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، با اشاره به اهمیت تسهیل گری و پشتیبانی از شرکتها برای ورود به بازارهای بین المللی اظهار داشت: همگی تلاش می نماییم تا ورود محصولات دانش بنیان و خلاق با نام و نشان ایرانی به بازار سایر کشورها از معبر کریدورهای صادراتی، میسر شود و از شرکت های دانش بنیان خلاق و دانش بنیان توانمند در عرصه محصولات فناوری های نرم و صنایع خلاق، که قابلیت عرصه محصولات روزآمد، باکیفیت و قابل رقابت در بازار را داشته باشند، تمام قد حمایت نماییم.
رئیس بنیاد ملی نخبگان بیان کرد: کتاب، دفتر، قلم، کوله پشتی و غیره، جزء ملزوماتی است که در هر دوره ای، کمک کار یادگیری، رشد و بالندگی فرزندان این سرزمین بوده و هست و بر همین اساس، بازار این محصولات همیشه پویا و رو به جلو است.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری با اشاره به اینکه رشد شرکت های دانش بنیان و خلاق با تولید محصولات کیفی و مبتنی بر نیاز بازار، فزاینده است افزود: در کشور ما باتوجه به شرایط آمایشی موجود، فرصت های ویژه ای برای توسعه صنعت و بازار نوشت افزارها وجود دارد و شرکت های داخلی می توانند با تکیه به ظرفیتهای سرزمینی، فرهنگی، تاریخی و فناورانه، بیش ترین بهره را از این بازار ببرند.
وی با اشاره به نقش فرهنگی و هویت ساز صنایع خلاق همچون نوشت افزار اظهار داشت: تا سالهای اخیر نوشت افزار فقط حامل پیام های فرهنگی کشورهای مبدا وارداتی بود اما خوشبختانه در سالهای اخیر و به مدد کوشش های فعالان صنعت نوشت افزار کشور، دستاوردهای خوبی حاصل شده است و بخش قابل توجهی از نیاز بازار توسط این شرکتها تولید و تامین می شود.

دهقانی با اشاره به اینکه امروز بخش عمده ای از نظام زنجیره ارزش صنعت نوشت افزار در داخل کشور تکامل یافته است افزود: خوشبختانه تامین زنجیره طراحی، تولید، بسته بندی و توزیع توسط همین شرکتها در حال انجام می باشد. خیلی از این شرکت ها، جزء شرکت های خلاق و برخی دانش بنیانی هستند که محصول را مبتنی بر روزآمدترین فناوری ها و بالاترین استانداردهای بازارهای داخلی و بین المللی عرضه می کنند که حائز جذابیت های لازم برای مخاطبان است.

وی با اشاره به اینکه صنعت نوشت افزار داخلی موفق شده است بخش قابل توجهی از بازار داخلی را به خود اختصاص دهد، اظهار داشت: به زودی با حرکت شرکت های توانمند به سمت توسعه محصولات و تولید مبتنی بر نیاز بازار، بخش باقی مانده از بازار نیز در اختیار شرکت های داخلی قرار می گیرد.

گفتنی است، هشتمین نمایشگاه بین المللی نوشت افزار (ایرانپنکس ۱۴۰۲) و دومین نمایشگاه تخصصی ایرانتویکس (irantoyex ۲۰۲۳) از ۳۱ خرداد تا ۳ تیرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۰ بامداد الی ۶ بعدازظهر در نمایشگاه شهر آفتاب تهران انجام خواهد شد.

1402/04/04
08:53:58
5.0 / 5
317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بازی اندروید